Hertha Berlin
Hertha Berlin 3:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Marjan Kreševac • petak, 04.11.2016.

U glavnom gradu Njemačke deseto kolo prvenstva otvorili su Hertha i Borussia Monchengladbach. Domaći su i nakon ovog susreta u kojem su slavili 3:0 uz hat-trick Salomona Kaloua ostali neporaženi na Olympiastadionu.

Borussia iz Monchengladbacha u dosadašnjem dijelu prvenstva nije osjetila slast pobjede na gostujućim terenima. Prema početku susreta moglo se naslutiti da bi se to moglo promijeniti u Berlinu. Imali su gosti inicijativu, pokušavali su ugroziti Runea Jarsteina, ali Tobias Strobl i Lars Stindl nisu bili precizni.

Na vrhuncu gostujućih težnji za postizanjem pogotka dogodio se hladan tuš, domaći su poveli. Igrala se 18. minuta, Mitchell Weiser centrirao je u šesnaesterac, a tamo je na pravom mjestu bio Salomon Kalou i glavom postigao svoj prvijenac ove sezone.

U 33. minuti domaći su udvostručili vodstvo, strijelac je još jednom bio Kalou. Ovoga puta obrana gostiju pokušala je očistiti jednu loptu izvan šesnaesterca, ali lopta se od gostujućeg braniča odbija ravno u for internacionalcu iz Obale Bjelokosti koji ne propušta poklon i nogom udvostručuje prednost domaćina.

Povratak u susret za goste je u 39. minuti postao nemoguća misija, drugi žuti karton, a samim time i isključenje zaradio je Christoph Kramer. Iako se očekivalo da će domaći s igračem više još malo pritisnuti, nakon poluvremena i izlaska iz tunela dogodilo se baš suprotno, gosti su preuzeli loptu i igru.

Čudan način igre domaćih rezultirao je s više pokušaja udaraca od strane Borussije, ali kao i na samom početku susreta svi su oni bili daleko od vratiju Jarsteina.

Povijest se ponovila, Borussia je pokušavala, a Salomon Kalou je zabijao. Svoj hat-trick kompletirao je u 84. minuti i zaradio gromoglasni pljesak cijelog stadiona samo minutu kasnije kada je napustio igru. Ovom pobjedom Berlinčani su skočili na treće mjesto u prvenstvu.