RB Leipzig
RB Leipzig 3:1 Mainz 05
Mainz 05

Branimir Korać • nedjelja, 06.11.2016.

RB Leipzig stigao je do pete uzastopne prvenstvene pobjede i sačuvao je drugu poziciju na ljestvici i to s istim brojem bodova kao i vodeći Bayern...

Najugodnije iznenađenje ove sezone u Bundesligi bez dvojbe je momčad Leipziga. Nakon deset odigranih kola novi član elitnog njemačkog nogometnog razreda odmah je uz bok Bayerna, imaju isti broj bodova, a momčad iz Leipziga u seriji je od pet pobjeda te stvara pritisak Bavarcima.

Samo tri momčadi još uvijek nemaju nijedan poraz, uz Bayern i Hoffenheim koji su remizirali u subotu, među njima je i Leipzig.

Otpor Mainza slomljen je vrlo brzo. Već u trećoj minuti Werner je doveo domaćina u vodstvo nakon kontranapada u kojem je kombinirao s Forsbergom i onda lakoćom zabio.

U 21. minuti Forsberg i Werner zamijenili su uloge, strijelac prvog pogotka asistirao je Werneru koji bez problema sa sedam-osam metara pogađa gostujuću mrežu.

Tu nije bio kraj mukama gostiju u prvom poluvremenu. U završnici ponovno su na sceni Forsberg i Werner, ovaj put Werner je dovršio posao i zabio za visokih 3:0 već na odmoru.

U nastavku susreta gosti su uspjeli samo smanjiti zaostatak na konačnih 3:1 zahvaljujući golu Bella koji u 74. minuti nakon gužve u 16 metara zabija za 3:1.

Potpuno zaslužena pobjeda Leipziga koji tako nastavlja sezonu iz snova.