Schalke 04
Schalke 04 3:1 Werder Bremen
Werder Bremen

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.11.2016.

Schalke nakon očajnog ulaska u sezonu ne zna za poraz, a s druge strane Werder je u problemima. Momčad iz Bremena upisala je treći uzastopni poraz, sedmi ukupno, a to ju je zadržalo u zoni ispadanja...

Bilo je jasno da pet poraza iz prvih pet kola nije realna slika Schalkea i bilo je samo pitanje vremena kada će momčad iz Gelsenkirchena proigrati. U posljednjih pet kola slika je ipak drugačija, Schalke je upisao tri pobjede i dva remija te polako hvata priključak za sredinom ljestvice.

Werder za razliku od Schalkea nikako ne može spojiti nekoliko kvalitetnih nastupa, bliži je spajanju onih loših te je upisao novi poraz koji ga drži na 16. poziciji. Ispod njega samo su Ingolstadt i HSV, prema dosad prikazanom uvjerljivo najveći kandidati za selidbu u niži rang.

U susretu desetog kola Schalke je stigao do vodstva u 35. minuti nakon što je Meyer fantastično opalio s 18 metara, lopta je zatresla gredu, a na odbijancu je prvi bio Schopf i doveo domaćina u vodstvo.

Tri minute kasnije Naldo snažno puca iz slobodnog udarca s više od 30 metara, Wiedwald kratko odbija loptu samo do Nabila Bentaleba koji iz blizine zabija.

U završnici prvog poluvremena gosti su ipak uspjeli smanjiti zaostatak, Schopf je skrivio kazneni udarac, a Serge Gnabry zabija za 2:1.

Alessandro Schopf iskupio se za skrivljeni kazneni udarac u 63. minuti kada je primio u kaznenom prostoru dodavanje Seada Kolašinca i mirno pogodio prvi kut za konačnih 3:1.

Do kraja susreta domaćin je bez problema zadržao prednost i nastavio seriju od pet utakmica bez poraza u prvenstvu, a računajući sva natjecanja momčad iz Gelsenkirchena neporažena je čak u devet uzastopnih susreta.