Branimir Korać • subota, 05.11.2016.

Odigrana su posljednja tri susreta petog kola Eurolige košarkaša. Pobjede su upisali Anadolu Efes, Darussafaka i Baskonia, a Perasovićev Efes najviše se naradio za ovu pobjedu...

Anadolu Efes - Panathinaikos 91:83 (dva produžetka)

Odlična utakmica u Istanbulu otišla je na stranu Efesa koji je svladao Panathinaikos s 91:83 nakon dva produžetka. Efes je tako stigao do druge uzastopne pobjede, izborena je vrlo teško, ali protivnik je bio snažan i ugledan stoga je posebno slatka.

Efes je prvi produžetak izborio ubačajem Brycea Cottona 18 sekundi prije kraja, nakon toga obje momčadi pokušale su šutevima izvana do pobjede u regularnom dijelu, ali Demetris Nichols na jednoj i Tyler Honeycutt na drugoj strani nisu bili precizni.

U samoj završnici prvog produžetka Efes je bio u vodstvo, ali sekundu prije isteka KC Rivers poravnava na 77:77. Ipak, u drugom produžetku domaćin se odvojio i upisao pobjedu.

"Čestitke Efesu na pobjedi u vrlo tijesnoj utakmici. Utakmicu smo izgubili jer smo ostali bez kontrole na početku treće četvrtine. U tim trenucima izgubili smo vodstvo koje smo imali i nakon toga imali smo potpuno drugačiju utakmicu. Kao što su oni slavili, mogli smo i mi do pobjede, no svejedno znamo da je pred nama još puno posla u budućnosti", smatra Xavi Pascual.

U Perasovićevoj momčadi Thomas Heurtel ubacio je 17 poena uz pet asistencija, Tyler Honeycutt dodao je 15 poena i 13 skokova, a Joey Dorsey 12 poena i 11 skokova.

Kod poraženih KC Rivers upisao je 15 poena, Nikos Pappas 13, a Nick Calathes deset uz 12 asistencija i šest skokova.

Žalgiris - Darussafaka 80:83

Darussafaka odnosi pobjedu s gostovanja u Kaunasu kod Žalgirisa gdje je slavila 83:80. Žalgiris je tako ostao u teškoj situaciji sa samo jednom upisanom pobjedom. Ovdje je odigrao odlično prvo poluvrijeme, mogao je to i bolje iskoristiti, ali nije uspio i Darussafaka je u drugom poluvremenu napravila preokret i upisala pobjedu.

Još u trećoj četvrtini Žalgiris je imao 11 poena prednosti, ali gosti predvođeni s deset poena Wilbekina u tom razdoblju, postigli su ukupno 35 poena u jednoj četvrtini i izbrisali zaostatak.

"Igrali smo puno bolje u drugom poluvremenu. Odigrali smo dobro u obrani, u napadu imali dobar protok lopte i tako došli do laganih poena. Sretni smo, nikad nije lako doći do pobjede u Kaunasu", smatra Adrien Moerman.

Kod Darussafake po 16 poena ubacili su Scottie Wilbekin i Adrien Moerman (pet skokova i pet osvojenih lopti). Na drugoj strani po 21 poen ubilježili su Leo Westermann (šest skokova, šest asistencija) i Paulius Jankunas (11 skokova).

Crvena zvezda - Baskonia 63:70

Crvena zvezda poražena je drugi put u svojoj dvorani, a nakon Darussafake, vrijedne bodove iz Kombank Arene odnosi i Baskonia. Unatoč paklenoj atmosferi, gosti su odlično ušli u utakmicu i tako stvorili preduvjete za pobjedu.

Posljednje poene iz igre domaćin je ubacio više od šest minuta prije kraja utakmice, precizan je bio Marko Simonović i nakon toga domaćin je ubacio samo tri slobodna bacanja do kraja susreta.

"Ovo je velika pobjeda za nas. Upisali smo domaći poraz od Olympiakosa stoga je bilo važno doći ovdje i odigrati čvrsto te slaviti. Teško je ovdje igrati, domaćin ima sjajne i bučne navijače koji su puni energije cijelu utakmicu", smatra Shane Larkin.

Po 16 poena kod gostiju upisali su Larkin (šest asistencija) i Rodrigue Beaubois. Kod Crvene zvezde Marko Gudurić ubacio je 12 poena uz šest skokova, a Marko Simonović 11 poena.