Monaco
Monaco 6:0 Nancy
Nancy

Dario Dodić • subota, 05.11.2016.

Dvoboj drugoplasirane i druge momčadi s dna ljestvice francuskog prvenstva očekivano je pripao Monacu koji je s uvjerljivih 6:0 svladao Nancy...

Nogometaši Monaca nakon uvjerljive predstave tijekom tjedna u Ligi prvaka isto su ponovili i u 11. kolu francuskog prvenstva, kod kuće su s uvjerljivih 6:0 svladali Nancy, a posebno veseli potvrda sjajne forme Radamela Falcaa, koji je nakon dva pogotka u Ligi prvaka isto napravio i u prvenstvenom ogledu s Nancyjem.

Snalažljivi Falcao najbolje je reagirao u 25. minuti nakon ubačaja iz kornera s desne strane. Lopta je pogodila gredu, na odbijancu se našao Falcao i bez problema glavom zabio s nekoliko metara. Već četiri minute kasnije Monaco je povećao na 2:0. Fabinho je dobio loptu u šesnaestercu gostiju, srušio ga je Guidileye, a jedanaesterac sigurno u pogodak pretvara Falcao.

17-godišnji Kylian Mbappe iskoristio je priliku dobivenu u drugom dijelu, u igru je ušao u 64. minuti, a već u 65. zabio je za 3:0 - ubačaj s lijeve strane čisti vratar N'Dy Assembe ispred Falcaa, odbijanac dolazi do Mbappea koji bez problema pogađa za potvrdu pobjede i dolazak na tri boda od vodeće Nice.

U 85. minuti pokušao je Pedretti iz voleja iznenaditi Danijela Subašića, ali hrvatski reprezentativac sjajno brani i čuva mrežu netaknutom. Kazna je uslijedila vrlo brzo, na 4:0 povisuje Carrillo u 87. minuti, u 90. za 5:0 zabija Fabinho iz jedanaesterca, a konačnih 6:0 postavlja Carrillo u drugoj minuti sudačke nadoknade.