Nantes odnio bod u sudačkoj nadoknadi, Guingamp se vratio nakon 1:3 na poluvremenu

Marjan Kreševac • subota, 05.11.2016.

U večernjem programu Ligue 1 odigrano je pet susreta, ljepoticu večeri odigrali su Dijon i Guingamp, domaći su na poluvremenu imali 3:1, ali nisu to uspjeli sačuvati do kraja. Pobjede su upisali Angers protiv Lillea, Bordeaux kontra Lorienta i Lyon protiv Bastije, a Nantes i Toulouse su remizirali na Stade de la Beaujoireu.

Dijon FCO - Guingamp 3:3

Gosti iz Guingampa ušli su u ovaj susret s četvrte pozicije na tablici i s ulogom favorita, no igrači Dijona uopće nisu bili impresionirani ni zastrašeni tom činjenicom, baš naprotiv. Otvorili su susret s dvije prilike u prvoj i trećoj minuti, ali Frederic Sammaritano i Jordan Marié nisu bili dovoljno precizni.

Problem s preciznošću nije imao Cedric Varrault koji je u šestoj minuti nakon udarca iz kuta donio vodstvo i slavlje domaćima. Nakon samo tri minute priliku za povećanje vodstva imao je Pierre Lees-Melou, ali njegov udarac glavom završava obranom Karl-Johana Johnssona.

U 26. minuti semafor je izgledao poprilično nestvarno, nakon pogotka Loisa Dionyja tamo je pisalo 2:0, teško da bi se i najzagriženiji navijači Dijona okladili na ovako nešto prije prvog sučevog zvižduka.

Trgnuli su se gosti iz letargije u 32. minuti kada je Marcus Coco smanjio na 2:1, ali nadanja gostiju nisu dugo trajala, do poluvremena razlika je bila ponovno dva gola za domaće, strijelac je u 44. minuti bio Júlio Tavares.

Novu nadu probudio je u 79. minuti Alexandre Mendy koji nogom pogađa gornji lijevi kut nakon ubačaja Fernanda Marçala. Izgledalo je da je to maksimalni doseg Guingampa u ovom ogledu, ali s takvom konstatacijom nije se složio Nill De Pauw koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade vratio goste i zabio za konačnih 3:3.

Bordeaux - Lorient 2:0

Od prvog sučevog zvižduka posljednjeplasirani Lorient teškom mukom je branio vlastiti gol, sijevalo je sa svih strana prema golu Benjamina Lecomta, a u 28. minuti konačno se lopta zakoprcala u njegovoj mreži. Strijelac je nogom bio Francois Kamano na dodavanje Youssoufa Sabalyja.

Gosti svojom igrom na terenu nisu mogli ozbiljnije ugroziti gol Jérôma Priora, ali to je uspjelo njegovim vlastitim igračima, u 66. minuti autogol je postigao Diego Contento.

Nije dugo trajalo veselje gostiju, stvari je na svoje mjesto vratio Diego Rolan u 73. minuti nakon ubačaja iz kuta. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, ali promijenilo se brojno stanje na terenu, Lorient je ostao s igračem manje u 86. minuti kada je isključen Walid Mesloub.

Lyon - Bastia 2:1

Lyon je bio dominantna momčad na svom Parc Olympiqueu, ali do vodstva su uspjeli doći tek iz kaznenog udarca u 37. minuti. Nakon prekršaja za najstrožu kaznu koji je skrivio Jean-Louis Leca loptu je na bijelu točku postavio Alexandre Lacazette i pogodio donji lijevi kut gostujućeg gola.

Težak posao povratka u utakmicu postao je još teži u 47. minuti kada je Jean-Louis Leca zaradio crveni karton i ostavio goste u igračkom deficitu. Jedan crveni karton nije bio dovoljan, u 77. minuti Leci se pod tušem pridružio Yannick Cahuzac zaradivši drugi žuti karton. Na žalost po goste ni tu nije bio kraj njihovoj tragediji, šlag na tortu stavio je u 86. minuti Pierre Bengtsson i autogolom poklonio Lyonu vodstvo od 2:0.

Počasni pogodak za Bastiju postigao je Enzo Crivelli u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Nantes - Toulouse 1:1

Toulouse je sukladno razlici u kvaliteti i mjestu na tablici s pravom u ovaj susret ušao u statusu favorita. Do vodstva su gosti stigli u 36. minuti iz kaznenog udarca koji je skrivio Diego Carlos, a egzekutor je bio Martin Braithwaite.

Nisu domaći nakon primljenog gola potonuli već su pokušali vratiti susret u egal, njihova otvorenije igra ostavila je dosta prostora u obrani no iako je Óscar Trejo u 55. i 69. minuti imao dvije lijepe prilike istaknuo se Rémy Riou i s dvije obrane spriječio veći rezultatski deficit.

I kad su već svi ukalkulirali nova tri boda za Toulouse Mariusz Stepinski svima im je pokvario računicu, u prvoj minuti sudačke nadoknade naciljao je sa sredine kaznenog prostora donji desni kut i pogodio.

Angers - Lille 1:0

Lille si je dodatno zakomplicirao život u Ligue 1 ove sezone. Uspjeli su izgubiti još jedan susret i to ovoga puta na gostovanju kod Angersa. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Famara Diedhiou u 54. minuti susreta. Lille trenutno nije u zoni ispadanja zahvaljujući boljoj gol razlici od Caena, ali s ovakvim predstavama ni to neće potrajati dugo. Mateo Pavlović ostao je na klupi.