MAXtv Prva liga, 15. kolo, 05.11.2016, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1445

Mario Katušić • subota, 05.11.2016.

U Gradskom vrtu odigran je prvenstveni susret domaćeg Osijeka i gostiju iz Koprivnice, Slaven Belupo. U susretu bez puno prilika slavili su domaći, pogotkom iz jedanaesterca o kojem će se još neko vrijeme pričati. Siguran s bijele točke bio je Antonio Perošević.

Sam početak susreta ipak nije dao naslutiti uspavanku kakvu je publika mogla gledati gotovo većinu prvog dijela. Vrlo aktivni Dmitro Lopa je u prvih pet minuta namjestio dvije prigode, no udarci Peroševića i Baraća nisu ugrozili gol gostiju. Odmah nakon toga se igra smirila i iduća prilika dolazi tek u 32. minuti, kad je za goste pokušao Stevanović, no Mikulić je obranom najavio kako će večeras biti siguran.

Idući udarac viđen je u 40. minuti, kad je iz daljine pokušao Ivanovski, no lopta prolazi tik uz vratnicu. Osijek je nakon toga poveo u 44. minuti. Jedna lopta je ubačena u kazneni prostor, na nju su nogom krenuli Arsenić i Musa, a sudac Bruno Marić je ocijenio kako je bilo kontakta pri kojem je napravljen prekršaj na domaćem igraču te je pokazao na kazneni udarac. Siguran izvođač bio je Antonio Perošević i tim se rezultatom otišlo na odmor.

Slaven u drugi dio ulazi po pogodak, a prvu priliku imaju u 54. minuti i to pravi zicer. Aliti je proigrao Hebera na samo nekoliko metara od gola, no ovaj jako loše reagira na loptu, koju nije pravilno niti zahvatio. Gosti ponovno prijete par minuta kasnije, nakon udarca iz kuta stvorila se gužva koji je obrana Osijeka ipak uspjela očistiti, a u 67. minuti prijeti Aliti, no njegov volej je otišao preko grede.

Osijek kratko pokazuje ofenzivne naznake u 68. minuti preko ipak slabog udarca Vojnovića, a s druge strane još jednu sjajnu priliku ima Ivanovski, no za malo je zakasnio na drugoj vratnici. 75. minuta je donijela solo akciju Peroševića koja završava udarcem preko gola, a dvije minute kasnije smo vidjeli još jedan zicer za goste. Christensen je proigrao Ivanovskog, koji sam s ruba kaznenog prostora loše udara i lopta odlazi preko gola. Raspoloženi Christensen prijeti i u 83. minuti, no sigurno izjednačenje sjajnom je paradom spriječio Mikulić. Bila je to i posljednja prilika Slavena, dok je na samom kraju susreta potvrdu pobjede mogao donijeti Ejupi, ali danas gotovo besposleni vratar Blažević mu je skinuo čisti zicer.

Unatoč slaboj i izuzetno nepovezanoj igri, Osijek je došao do nova tri boda, kojima se ponovno našao na trećem mjestu, no što je još bitnije, prednost ispred petoplasirane momčadi su povećali na čak 15 bodova, odnosno polovicu do sada osvojenih bodova. Unatoč vrlo dobroj igri te činjenici da su u ovom susretu zaslužili neki plijen, Slaven ostaje na sedmom mjestu s 14 osvojenih bodova.