Cedevitine rezerve namučile se na gostovanju u Rijeci

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.11.2016.

Cedevita je u sklopu šestog kola A-1 lige košarkaša gostovala u Rijeci i upisala pobjedu 85:78. Pojačana otpisanim Hopsonom i Musom, Cedevita se dugo mučila i tek u završnici osigurala pobjedu...

U šestom kolu A-1 lige košarkaša Cedevita je upisala petu ovosezonsku pobjedu u sklopu ovog natjecanja, ali do nje je došla dosta teško. Na gostovanju u Rijeci kod Kvarnera slavila je 85:78, a domaćin je do završnice susreta opasno prijetio i vrebao iznenađenje.

U prvih 15-ak minuta gosti su izgledali bolje i stvorili su razliku od 13 poena, međutim nisu zadržali tu razinu igre i pali su u nastavku susreta.

"Držali smo koncentraciju, solidno branili i onda iz toga trčali u kontre i imali laganu realizaciju. Tu smo napravili prednost. Međutim, kad smo pali u koncentraciji u zagrađivanju, dozvolili puno drugih napada i primili neke koševe s istekom napada, oni su se tu vratili jer smo im to mi dopustili", istaknuo je nakon susreta za Cedevitinu stranicu Danijel Lutz.

Na poluvremenu prednost gostiju iznosila je 48:41 da bi domaćin bolje otvorio drugi dio i serijom 12:2 preuzeo je vodstvo. Mate Vucić ubacio je za 53:50 i tek krajem treće dionice kada su gosti napravili 11:0, uspjeli su i vratiti prednost.

Ulazak u zadnju četvrtinu ponovno nije bio sjajan, vratio se Kvarner u "egal" i na manje od tri minute prije kraja zaostajao je samo dva poena.

No u završnici susreta Ramljak ubacuje tricu, Dukan veže četiri poena i Cedevita ipak odnosi pobjedu.

Danijel Lutz u ovom susretu imao je na raspolaganju Scottyja Hopsona koji je još uvijek u potrazi za angažmanom te mladog Džanana Musu kao jedinog iz kruga prve momčadi.

Najbolji je ipak bio Filip Bundović s 18 poena i osam skokova dok je Musa dodao 15 poena i osam skokova. Kod poraženih Mauro Veljačić ubacio je 23 poena i dodao 11 asistencija.