Šibenčani rutinski odradili posao na gostovanju kod Gorice

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.11.2016.

Susret šestog kola A-1 lige košarkaša između Gorice i GKK Šibenika okončan je visokom pobjedom gostiju 99:81. Goričani su još i dobro prošli, gosti su u drugom dijelu podigli nogu s gasa i omogućili domaćinu smanjenje zaostatka...

GKK Šibenik nastavlja s vrlo dobrim igrama u A-1 ligi te je upisao novu pobjedu, već petu. S omjerom 5-1 Šibenčani su trenutno vodeća momčad lige, a ta peta pobjeda ostvarena je u gostima kod skromne Gorice 99:81.

Rezultatski dvoboj je bio potpuno nezanimljiv, Šibenik je stvorio vrlo visoku prednost već do poluvremena te je na velikom odmoru imao vodstvo čak 62:32. Još u drugoj minuti druge četvrtine zaostatak nije bio tako velik, imali su gosti vodstvo 26:21, no ostatak druge dionice protekao je u apsolutnoj dominaciji Šibenčana.

Kako se dvoboj razvijao, bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će gosti slaviti, a na kraju su upisali pobjedu plus 18 što ih neće činiti posebno nezadovoljnima.

Po 21 poen kod gostiju upisali su Ivan Siriščević (šest asistencija) i Miralem Halilović (11 skokova, šest asistencija. Kod domaćina koji je imao čak 20 izgubljenih lopti, Ljubo Prgomet ubacio je 25 poena, a Ante Mašić 21 uz pet skokova.