Branimir Korać • srijeda, 16.11.2016.

Započelo je sedmo euroligaško kolo, a najneizvjesniji dvoboj prvih utakmica bio je onaj u Njemačkoj gdje je Crvena zvezda svladala Brose...

Emporio Armani - Baskonia 88:76

Nakon tri uzastopna poraza, Repešin Armani povezao je dvije pobjede, a u ovom kolu svladao je Baskoniju u Milanu s 88:76. Odlični Španjolci u prošlom kolu održali su lekciju Fenerbahčeu i u Vitoriji ga visoko svladali, ali u ovom dvoboju naišli su na raspoloženijeg protivnika.

Domaćin je bez problema kontrolirao utakmicu nakon što je u ranoj fazi došao do dvoznamenkaste prednosti i u nastavku susreta bio je blizu viška od 20 poena.

"Morali smo igrati bolje u otvaranju utakmice i nismo smjeli dopustiti protivniku da šutira 14 slobodnih bacanja. Ako to želimo popraviti, moramo igrati bolje u obrani i ne smijemo im dopuštati da tako lako šalju loptu u reket. Pokušali smo se izvući, ali oni su pogodilo dosta teških šuteva i nismo imali šanse", smatra Sito Alonso.

Rakim Sanders kod domaćina upisao je 19 poena, Ricky Hickman 13, a Kruno Simon za 22 minute dodao je deset poena (2/4 za dva, 1/3 za tri) uz tri skoka i tri ukradene. Kod gostiju Shane Larkin ubacio je 21 poen uz devet asistencija, a Johannes Voigtmann 16 poena uz šest skokova.

Maccabi - Fenerbahče 87:77

Treći uzastopni poraz upisao je Fenerbahče kojeg je u Tel Avivu svladao Maccabi s 87:77. Domaćin nije imao na raspolaganju Andrewa Goudelocka, a gosti Bogdana Bogdanovića te je u takvom odnosu snaga Maccabi ipak odnio pobjedu.

Pred 11 tisuća ljudi domaćin je pitanje pobjednika riješio u zadnjoj četvrtini, nju je otvorio s 10:0, otišao na 16 razlike i više nije bilo povratka za Obradovićevu momčad.

"U zadnjih pet utakmica nisam bio dobar i drago mi je da sam ovdje uspio napraviti nešto više i ostaviti traga. Sretan sam što smo navijačima napokon priuštili razlog za slavlje", rekao je Victor Rudd.

Maccabi su predvodili Sonny Weems s 21 poenom i pet skokova te Yogev Ohayon s 19 poena i šest skokova. Kod gostiju Ekpe Udoh upisao je 17 poena i osam skokova, a Jan Vesely 16 poena uz osam skokova.

Brose Baskets - Crvena zvezda 78:79

Najneizvjesnije bilo je u Bambergu gdje su se susreli Brose i Crvena zvezda, a pobjedu su odnijeli Beograđani. Oni su slavili 79:78 u susretu koji je protekao u većem dijelu u vodstvu gostiju.

Koš za pobjedu ubacio je Charles Jenkins 24 sekunde prije kraja, nakon toga domaćin je imao napad za pobjedu, ali Darius Miller nije pogodio i Beograđani slave.

"Trener nam je rekao da se ponosi nama jer smo se borili svih 40 minuta. Rekao nam je da moramo prestati raditi te sitne pogreške i da će onda pobjede doći. Možemo igrati sa svima. Upisali smo četiri vrlo tijesna poraza i ponovno smo izgubili utakmicu iako smo imali posljednji šut", smatra Daniel Theis.

Zvezdu su predvodili Milko Bjelica s 18 poena i pet skokova te Marko Simonović sa 17 poena. Kod Brosea Nicolo Melli ubacio je 16 poena uz deset skokova, Darius Miller 14 poena, a Leon Radošević za 21 minutu pet poena (1/3 za dva).

Anadolu Efes - Uniks Kazan 104:99

Perasovićev Efes srušio je klupski rekord po broju asistencija u Euroligi, upisao ih je 34, a njegova momčad slavila je protiv Uniksa iz Kazanja sa 104:99.

Domaćin je početkom posljednje dionice stvorio razliku i uspješno ju je održavao te su Rusi tek u završnici uspjeli smanjiti zaostatak i približiti se na samo četiri poena minusa.

"Pokazali smo karakter u trećoj dionici kada smo zaigrali kao momčad. Nismo igrali dobro u obrani, ali najvažnije je da smo na kraju upisali pobjedu. Suigrači i trener dali su mi loptu i imali povjerenje u mene, a odgovorio sam im nekim važnim poenima", rekao je nakon susreta Thomas Heurtel.

Francuski play susret je završio s 24 poena i osam asistencija, a DeShaun Thomas dodao je 20 poena. Kod Uniksa Keith Langford ubacio je 25 poena uz devet asistencija, Arciom Parahuski dodao je 20 poena i deset skokova, a Marko Banić za 11 minuta ubacio je šest poena (3/3).