Petar Jenjić • srijeda, 16.11.2016.

Odigrana su nova četiri susreta u sedmom kolu Eurolige, a u najzanimljivijem je dvoboju večeri Real Madrid, na krilima Sergija Llulla, nadigrao Panathinaikos. Uspješniji je grčki klub bio Olympiakos, koji je kod kuće nadigrao Barcelonu, za koju je Ante Tomić ubacio četiri poena...

Darušafaka je kod kuće nadigrala moskovski CSKA te im time nanijela prvi ovosezonski poraz u ovom natjecanju. Domaćini su sjajno otvorili susret, poveli s 13:0 i mirno održavali dvoznamenkastu prednost do posljednje dionice, kada se ruska momčad potpuno približila, na poen zaostatka. Međutim, Turci su se tome uspjeli othrvati i serijom 7:0 riješili susret u svoju korist.

Do pobjede ih je s 20 poena predvodio James Anderson (2/4 za dva, 5/9 za tricu, slobodna bacanja 1/2), dok je Brad Wanamaker dodao 18 koševa (3/6 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 6/7) uz pet skokova i sedam asistencija.

Kod CSKA su po 17 poena ubacili Cory Higgins (5/6 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i Nando De Colo (4/6 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 6/6) uz pet skokova i sedam asistencija.

Napadački vrlo slaba utakmica odigrana je u Grčkoj, gdje je Olympiakos nadigrao Barcelonu i nakon dva uzastopna poraza, došao do nove pobjede, četvrte ukupno. Grci su gotovo čitav susret bili u prednosti. Iako im prednost nije narasla na više od 11 koševa i to što je Barcelona držala priključak, pobjeda grčke momčadi nije dolazila u pitanje.

Olympiakos je do pobjede predvodio Vassilis Spanoulis s 15 poena (2/4 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i šest asistencija,a bio je ujedno i jedini dvoznamenkast u redovima grčke momčadi te došao do svoje tisućite asistencije u Euroligi.

Najbolji je kod Barcelone bio Jonathan Holmes s 13 koševa (1/2 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 5/6) uz devet skokova. Ante Tomić ubacio je četiri poena (1/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2) uz osam skokova i dvije asistencije za 18 i pol minuta provedenih na parketu.

Niz euroligaških poraza prekinuo je i Žalgiris, koji je na domaćem terenu svladao Galatasaray, došao do druge pobjede, a tursku momčad ostavio na dnu ljestvice s jednom. Nakon izjednačene prve četvrtine, u sljedećih je 20 minuta Žalgiris došao do najvećih 20 poena prednosti. Do kraja su susreta gosti uspjeli, u dva navrata, doći na osam poena zaostatka, ali više od toga nije im pošlo za rukom.

Žalgiris je do pobjede predvodio Brock Motum s 24 ubačaja (7/9 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 1/2) uz šest skokova, a Leo Westerman je dodao 16 koševa (3/5 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 7/7) uz sedam skokova i šest asistencija.

Kod gostiju je najbolji bio Sinan Guler s 15 koševa (6/9 za dva, 1/6 za tricu).

Posljednji je dvoboj večeri bio ujedno i najzanimljiviji, a u Madridu je Real nadigrao košarkaše Panathinaikosa te nakon minimalnog poraza od CSKA, došao do pete pobjede. Potpuno je izjednačen susret i u posljednju minutu, nakon trice Jamesa Feldeinea, neriješenim rezultatom (84:84). S druge strane Sergio Llull postiže dva poena, gosti griješe u napadu, a polovičan je s linije slobodnih bacanja bio Jaycee Carroll. Grci su imali šut za produžetak, ali je K.C. Rivers nije uspio pogoditi.

Fantastičan je bio Sergio Llull, koji je susret zaključio s 30 poena (7/14 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i četiri asistencije, a Anthony Randolph je dodao 12 koševa (2/4 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 5/5) uz četiri asistencije.

Kod gostiju je James Feldeine ubacio 19 koševa (0/4 za dva, 6/7 za tricu, slobodna bacanja 1/1), dok je Nick Calathes dodao 15 poena (4/6 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 1/2) uz četiri skoka devet asistencija.