Petar Jenjić • četvrtak, 17.11.2016.

Odigrane su četiri utakmice osmog kola Eurolige, a do nove je pobjede došla Crvena zvezda protiv Repešinog i Simonovog Armani Milana, na krilima Marka Simonovića. U turskom je dvoboju Fenerbahče bio bolji od Perasovićevog Anadolu Efesa...

Do druge je uzastopne pobjede došao Maccabi, koji je minimalno slavio na gostovanju kod Uniks Kazana te ostavio rusku momčad na dvije pobjede. U posljednje se dvije minute ušlo u potpunom egalu, a tada Sonny Weems veže četiri poena, a na njega se nadovezuje D.J. Seeley s jednim slobodnim bacanjem. Do kraja je susreta domaćinima preostalo tek ublažiti poraz, a u posljednjoj je sekundi to učinio Keith Langford.

Goste je do pobjede predvodio Devin Smith sa 16 poena (4/8 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 2/2) uz šest skokova, dok je Colton Iverson ubacio 12 koševa (5/7 za dva, slobodna bacanja 2/3).

Kod Uniksa je ponovno najbolji bio Keith Langford s 22 poena (5/10 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 3/3). Marko Banić odigrao je dobru utakmicu, a za 17 minuta na parketu, ubacio je deset poena (4/5 za dva, slobodna bacanja 2/3) uz dva skoka.

U turskom je derbiju Fenerbahče bio bolji od Anadolu Efesa te time momčadi Velimira Perasovića nanijela peti ovosezonski poraz. U izjednačenom je dvoboju Efes držao prednost u većem dijelu prvog poluvremena, a primat je u utakmici Fenerbahče preuzeo tek u posljednjoj dionici kada je prvi put napravio osjetniju razliku, iako rezultatski ne preveliku, ali dovoljnu za novu pobjedu.

Do pobjede ih je predvodio Kostas Sloukas s 21 poenom (3/4 za dva, 3/3 za tricu, slobodna bacanja 6/6), dok je Jan Vesely ubacio 20 koševa (7/8 za dva, slobodna bacanja 6/10), uz šest skokova.

Najefikasniji je kod gostiju bio Jayson Granger s 19 poena (6/9 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 1/1) uz pet skokova.

Crvena zvezda nadigrala je na domaćem parketu Repešin Armani Milano i došla do četvrte pobjede i polovičnog učinka. Nakon što su prvu četvrtinu gosti dobili s 19:14, u drugoj je proradio Marko Simonović, koji je tricaškom serijom (četiri trice) zasuo talijansku obranu i doveo beogradsku momčad do vodstva na poluvremenu. Milano je u nekoliko navrata zaprijetio, ali je dobru rolu odigrao i Nate Wolters, a Zvezda upisala rutinsku pobjedu.

Marko Simonović završio je susret s 23 poena (2/4 za dva, 5/9 za tricu, slobodna bacanja 4/6) i šest skokova, dok je minutažu dobro iskoristio Nate Wolters i za 18 i pol minuta ubacio 14 koševa (4/6 za dva, 2/2 za tricu) uz četiri skoka i šest asistencija.

Jedini je dvocifren kod gostiju bio Alessandro Gentile s 14 koševa (4/11 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 3/4) uz pet skokova. Kruno Simon ubacio je sedam poena (1/2 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/3) te skupio tri skoka i dvije asistencije za 25 minuta provedenih na parketu.

Košarkaši Bamberga osuđeni su na tijesne završnice, a nakon dvije izgubljene, poraženi su i u trećoj. Večeras je bila bolja Baskonia, koja je preokretom u drugom poluvremenu došla do četvrte pobjede. Njemačka je momčad u nekoliko navrata vodila i s 15 poena razlike, posljednji put polovicom treće dionice. Međutim, prednost se polako počela topiti, a odličnu su završnicu za španjolsku momčad odigrali Shane Larkin i Johannes Voigtmann. U posljednje dvije i pol minute Bamberg nije uspio postići ni poen.

Do pobjede su ih s po 20 poena predvodili Johannes Voigtmann (6/9 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2) uz devet skokova i Rodrigue Beaubois (3/4 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 5/5).

Goste je predvodio Darius Miller sa 16 poena (2/5 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 3/3). Leon Radošević ubacio je dva poena (1/1 za dva) za 16 i pol minuta provedenih na parketu.