MAXtv Prva liga, 16. kolo, 20.11.2016, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1732

Mario Katušić • nedjelja, 20.11.2016.

Pogocima u drugom dijelu susreta odigranom u Vinkovcima, Osijek je došao do pobjede nad Cibalijom rezultatom 0:2. Ejupi je načeo mrežu u 61. minuti, da bi sve na samom kraju potvrdio Gabrijel Boban.

Rodrigues Faria Tiago
60'
2
Matej Karačić
73'
20
Marko Kraljević
81'
Stanko Mršić
28
(do 81')
30
(do 67')
Zoran Zekić

Prvi dio susreta nije bio previše sadržajan, pa su u jednoj izjednačenoj igri upisane po dvije prave prilike sa svake strane. Prva je došla u 17. minuti, kad je Barać pronašao Vojnovića na rubu kaznenog prostora, veznjak Osijeka je odlično primio loptu i šutirao, no pogodio je gredu. Dvije minute kasnije prilika za domaće, Dabro je pokušavao dva puta, ali obrana Osijeka je oba puta u posljednji trenutak blokirala.

Iduću priliku Dabro ponovno ima u 29. minuti, no udarac glavom nije bio precizan. Do kraja prvog dijela se igrala tvrda utakmica i prilika se pojavila tek u samoj završnici prvog dijela, ali Matković je spasio svoja vrata nakon udarca Josipa Kneževića.

Osijek je otvorenije ušao u drugi dio, a posebno se to vidjelo time što je Knežević poslan bliže golu. I već nakon pet minuta se našao u prilici, ali Matković još jednom odlično brani njegov udarac. Knežević je još jednom u prilici u 57. minuti, no niti tad se nije dobro snašao. Dvije minute nakon toga Matkovića nije uspio prevariti niti Lopa, a dobru kontru Cibalije je spriječio kvalitetnim istrčavanjem.

Cibalija je pokleknula u 61. minuti. Ejupi je ubacio s lijeve strane te loptaa dolazi do usamljenog Kneževića. Ovaj se ponovno loše snalazi u čistoj prilici, no ovog puta lopta dolazi do Lope, čiji udarac glavom završava u vratnici. Ipak, Ejupi je također pristigao u kazneni prostor te se ta lopta odbije njemu, a on ju smiruje te vrlo koncentirano i sigurno šalje u mrežu.

Umjesto da se tada otvori, Cibalia je nakon pogotka pala te je Osijek u potpunosti preuzeo kontrolu. Matković je tako dva puca spašavao svoju momčad nakon udaraca Bobana i Vojnovića, ali do drugog pogotka je ipak došlo i to njegovom pogreškom. Igrao se već sudački produžetak kad je Matković izašao po jednu loptu i umjesto da ju uhvati rukom ju pokušava odigrati nogom, prilikom toga se spetljao i pao, a Boban je samo dotrčao do lopte i poslao je u praznu mrežu.

Tako je Osijek došao do još jedne pobjede čime se našao na trećem mjestu, a iduće kolo će napasti drugo mjesto na kojem se nalazi Dinamo i to upravo u međusobnoj utakmici na Gradskom vrtu.