Parižani slavili u derbiju, Nantes ih prati, Vozabovih sedam golova u novom remiju Sarana

Mihaela Bradovski • petak, 25.11.2016.

Odigrano je deveto kolo francuskog prvenstva, a nekih novosti nije bilo. PSG je i dalje stopostotan, nije ga uspio zaustaviti niti Montpellier...

Parižani su i dalje na vrhu francuskog prvenstva sa stopostotnim učinkom nakon što su upisali pobjedu i u derbiju devetog kola protiv Montpelliera. Bili su bolji s 31:25 i tako nastavili seriju odličnih rezultata. U ovom susretu Montpellier je odigrao dobro u prvih 30 minuta i tu je bio potpuno ravnopravan protivnik, ali u nastavku susreta domaćin se odvojio i otišao do pobjede.

Po običaju kada su u pitanju jake utakmice, Thierry Omeyer predvodio je PSG s 15 obrana, a napadački Uwe Gensheimer potvrdio je status najboljeg strijelca PSG-a postigavši devet golova, Nikola Karabatić dodao je osam, a Luka Karabatić pet. Luka Stepančić imao je dva neuspješna pokušaja. Kod Montpelliera Mathieu Grebille postigao je šest pogodaka.

Nantes je uspješno odradio gostovanje kod fenjeraša Selestata slaveći s 27:19. Odluka je pala u zadnjih 20 minuta susreta kada je Cyril Dumoulin potpuno zaključao svoja vrata i Nantes do kraja susreta prima samo jedan pogodak i serijom 9:1 odlazi do u konačnici visoke pobjede.

Dumoulin je završio susret sa 16 obrana, a Theo Derot postigao je šest golova. Kod poraženih Jeremie Sargenton-Callard imao je 12 obrana, a Yanis Lenne četiri gola.

St. Raphael stigao je do gostujuće pobjede kod Toulousea kojeg je svladao s 26:24. Iako su gosti imali četiri gola prednosti 15 minuta prije kraja, Toulouse se uspio vratiti i poravnati na 22:22, no St. Raphael je ipak u završnici susreta bio bolji te upisao pobjedu.

Odličnu utakmicu kod gostiju odradio je Daniel Sarmiento koji je postigao osam pogodaka, a Raphael Caucheteux dodao je pet. Kod domaćina šest golova zabio je Nemanja Ilić, a pet Pierrick Chelle.

Dunkerque se počeo buditi nakon vrlo lošeg početka sezone i upisao je gostujuću pobjedu kod Aixa 35:31. Ključna je bila serija gostiju 5:0 u drugom poluvremenu kada je Dunkerque otišao na 25:19 i do kraja susreta mirno odradio posao.

Alexandre Demaille skupio je 14 obrana, Tom Pelayo sedam golova, Guillaume Joli šest, Žarko Pejović pet, a Marko Mamić četiri uz dva promašaja. Kod poraženih sedam golova zabio je Jordan Camarero, a pet Aymeric Minne.

Chambery je imao najlakši posao i visoko je svladao u gostima Cesson s 33:22. Damir Bičanić nije igrao, a po šest golova kod gostiju postigli su Marko Panić i Edin Bašić dok je Julien Meyer skupio 16 obrana. U domaćem sastavu pet golova postigao je Allan Villeminot.

Saran i Ivry remizirali su 32:32, a pogodak za goste vrijedan boda s istekom vremena iz sedmerca postigao je Morten Vium Troelsen. Po sedam golova kod pobjednika postigli su Tomi Vozab i Matthieu Drouhin, a kod Ivryja Benjamin Bataille zabio je osam golova, a Vium Troelsen sedam.

Nimes je u gostima stigao do pobjede protiv Creteila 29:25, a Mate Šunjić nije briljirao na domaćim vratima. Završio je dvoboj s dvije obrane dok je s osam golova domaćina predvodio Boiba Sissoko. Remi Desbonnet nosi najveće zasluge za gostujuću pobjedu s 19 obrana, a Snorri Stein Gudjonsson postigao je sedam golova.