Loše odrađeno gostovanje u Skoplju, Cedevita poražena od Karpoša

Petar Jenjić • subota, 26.11.2016.

Košarkaši Cedevite poraženi su na gostovanju u Skoplju kod Karpoša rezultatom 89:81. Makedonskoj je momčadi ovo druga ovosezonska pobjeda...

U 11. kolu regionalne ABA lige, košarkaši Cedevite su gostovali kod posljednje momčadi lige, Karpoš Sokolija, a ujedno i jedine koja je nanijela poraz Budućnosti.

Unatoč posljednjem mjestu na ljestvici, u posljednjih nekoliko utakmica su pokazali kako nikako nisu za podcijeniti. Momčadi Cedevite priključio se novi igrač, Ryan Boatright, koji je zamijenio Pierrea Jacksona.

Iako je bila favorit, barem na papiru, Cedevita je odigrala vrlo slabu prvu četvrtinu. Nakon početnih 9:9, domaćin radi seriju 11:0 na krilima Dragana Zekovića i Dragana Labovića. Prvu su dionicu zaključili petom tricom Kendricka Perryja za 13 koševa prednosti (25:12). Drugu je četvrtinu nešto bolje odigrala Cedevita pa se na odmor otišlo s prednošću Karpoša od 11 koševa (45:34).

Treća četvrtina nije ponudila značajnije promjene. Domaćin je nastavio odlično šutirati iza linije za tri poena, a Cedevita se tek u jednom navratu uspjela spustiti ispod dvoznamenkaste prednosti (61:52).

U posljednjoj su se dionici Vitamini potpuno približili. Odličnu su rolu odigrali Ryan Boatright i Marko Tomas, a upravo se tricom hrvatskog košarkaša momčad Veljka Mršića približila na dva poena minusa (77:75). Međutim, domaćin uzvraća s osam vezanih poena i osigurava drugu ovosezonsku pobjedu.

Domaćine je do pobjede s 23 poena predvodio Dragan Zeković, dok je Zoran Vrkić ubacio 19 koševa uz osam skokova i šest asistencija. Najbolji je kod Cedevite bio Ryan Boatright s 23 poena.