Cibona i bez Žižića do glatke pobjede protiv Zadra

Branimir Korać • nedjelja, 27.11.2016.

Hrvatski derbi u 11. kolu ABA lige završio je pobjedom Cibone koja je bila bolja od Zadra s glatkih 82:73. Cibosi su do pobjede došli čak i lakše nego što to konačni rezultat pokazuje...

Cibona je prekinula seriju regionalnih poraza i to na svom parketu u dvoboju protiv Zadra. Nakon tri uzastopna poraza, Cibosi su stigli do pobjede 82:73.

Uz dvoboj protiv Strasbourga u Fibinoj Ligi prvaka, Cibona je tako spojila dvije dobre utakmice, još uvijek ne i odlične, ali svejedno utakmice koje pokazuju napredak poslije vrlo slabih izdanja u nekoliko dvoboja u nizu prije Strasbourga.

Zadar je odigrao dosta skromno, u prvom poluvremenu posebno loše i malo buđenje kada je već sve bilo odlučeno, tek je ublažilo loš dojam.

Domaćin je u ovom susretu nastupio bez Ante Žižića, ali dobro ga je zamijenio Emir Sulejmanović koji je dao veliki doprinos u ovoj pobjedi.

Već prvo poluvrijeme ponudilo je mnoge odgovore, Cibona je već na odmoru vodila 42:23, a Zadar je posebno skromno izgledao u drugoj četvrtini u kojoj je ubacio samo šest poena. Oba ubačaja iz igre imao je Brzoja dok je dva slobodna bacanja dodao Lovro Mazalin.

Bolje su gosti otvorili drugo poluvrijeme i uspjeli se približiti na minus deset, ali Cibona onda radi seriju 19:4 i potpuno lomi utakmicu.

U zadnjoj četvrtini domaćin je malo opustio u obrani, nije više bilo neke ozbiljne igre i Zadar je smanjio na konačnih minus devet, ali nije opasno zaprijetio preokretom.

Cibonu su predvodili Scottie Reynolds s 21 poenom, pet asistencija i pet osvojenih lopti te Željko Šakić s 20 poena. Kod poraženih po 15 poena ubacili su Ivan Ramljak i Lovro Mazalin (devet skokova).