Branimir Korać • nedjelja, 27.11.2016.

Osim poraza Cedevite protiv Karpoša u Skoplju, odigrana su još dva susreta 11. kola ABA lige. Pobjede su upisali domaćini, Partizan je bio bolji od Mega Leksa, a Mornar je svladao Krku i tako prekinuo seriju poraza...

Partizan je svladao Mega Leks 86:79 i tako nakon tri uzastopna poraza, stigao do druge uzastopne pobjede. Džikićeva momčad opravdala je status favorita, odigrala je dobru utakmicu i na kraju slavila.

Mega Leks je imao priliku za nešto boljim rezultatom, uspio je u završnici zaprijetiti, ali na svako približavanje, domaćin je odgovorio tricom pa su tako Hatcher dvaput i Birčević držali goste na sigurnoj udaljenosti.

"Čestitke mojim suigračima, borili su se i dali sve od sebe. Pokazali smo požrtvovnost i zato smo odnijeli pobjedu", kaže Uroš Luković.

William Hatcher završio je susret sa 16 poena, Stefan Birčević dodao je 15 uz pet skokova, a Uroš Luković 12 uz deset skokova. Kod poraženih Ognjen Jaramaz ubacio je 16 poena uz pet asistencija, a Rade Zagorac 15 poena uz po pet skokova i asistencija.

Mornar je na svom parketu nadigrao Krku i upisao pobjedu 86:73. Sredinom druge četvrtine Krka je imala deset poena prednosti, ali domaćin je zaigrao vrlo dobro u nastavku susreta i okrenuo meč na svoju stranu.

Američki kvartet u redovima domaćina odradio je vrlo dobru utakmicu i nosi velike zasluge za pobjedu.

"Konačno smo napravili ono što je trener i tražio od nas. Odigrali smo obranu na visokoj razini u drugom dijelu i uzeli vrlo važnu pobjedu", istaknuo je Lamont Jones.

Po 20 poena ubacili su Jones (šest asistencija) i Antabia Waller, a Octavius Ellis dodao je 17 poena i 12 skokova. Kod gostiju Marko Luković ubilježio je 17 poena i sedam skokova dok je Sandi Čebular dodao 15 poena.