Gorica slavila nakon dva produžetka, gostujuće pobjede Šibenika i Splita

Branimir Korać • nedjelja, 27.11.2016.

Najzanimljiviji susret subotnjeg programa osmog kola A-1 lige odigran je u Velikoj Gorici gdje je domaćin nakon dva produžetka bio bolji od Hermes Analitice...

Dramatičan dvoboj odigrale su momčadi s dna ljestvice, a Gorica je nakon dva produžetka bila bolja od Hermes Analitice sa 124:113.

25 sekundi prije kraja Hermes je vodio 96:89, no Josip Škara s izgubljenom loptom i promašenim slobodnim bacanjima bio je tragičar, a Braslav Turić zabio je za produžetak.

U prvom produžetku odluke nije bilo da bi drugi produžetak domaćin zaključio serijom 12:0 i otišao do pobjede.

Mašan Vrbica bio je na rubu triple-doublea s 35 poena, devet asistencija i osam skokova, a Marko Petrović dodao je 28 poena i pet asistencija. Kod Hermesa Hrvoje Garafolić ubacio je 22 poena uz pet skokova, Ivan Svoboda dodao je 16 poena, a Stipe Krstanović 15 poena uz deset skokova.

Split je dosta teško stigao do pobjede u gostima kod Škrljeva. Slavio je 61:59 iako je zadnjih tri i pol minute ostao bez poena i dopustio domaćinu seriju 9:0. Na kraju je Davor Konjević imao šut za produžetak, ali nije zabio.

Josip Jukić predvodio je Splićane sa 16 poena i sedam skokova, a kod domaćina Konjević je ubacio 19 poena uz sedam skokova, a Dino Palčić 14 poena.

GKK Šibenik visoko je slavio u gostima kod Kvarnera 98:76. Gosti su potpuno dominirali susretom, već na poluvremenu imali više od 20 poena prednosti te na kraju zasluženo slavili.

Najistaknutiji bili su Ive Ivanov s 25 poena i Miralem Halilović s 21 poenom i devet skokova. Kod domaćina Mauro Veljačić ubacio je 21 poen uz osam asistencija, a Ivan Kučan dodao je 14 poena.