Oslabljena Cedevita poražena na Baldekinu, Jolly srušio sve regionalne ligaše

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.11.2016.

Košarkaši Jollyja nastavljaju isticati kandidaturu za visok plasman ove sezone, nakon objeda protiv Zadra i Cibone, svladali su i Cedevitu te tako srušili sve hrvatske ABA ligaše...

Cedevita je upisala i drugi poraz u A-1 ligi, nakon što je izgubila od Splita početkom sezone u svojoj dvorani, nanizala je šest pobjeda, a druga momčad koja ju je zaustavila je Jolly. Šibenčani su na Baldekinu slavili 84:78 u susretu u koji, bez obzira na ime protivnika, nisu ušli kao autsajderi.

Razlog tome je činjenica da je Cedevita u Šibenik otputovala u vrlo okrnjenom sastavu, kratke rotacije i bilo je za očekivati težak dvoboj. On je na kraju otišao na stranu domaćina koji je tako u društvu Splita i gradskog rivala na vrhu ljestvice kao jedina momčad uz njih sa samo jednim porazom.

Glavni adut Cedevite u ovom dvoboju bio je već nekoliko puta "preseljeni" Scotty Hopson koji još uvijek nije prihvatio ponudu nekog drugog kluba i odrađuje minute u A-1 ligi. Hopson je dobro odradio svih 40 minuta na parketu, imao je dobru pomoć Bundovića i Muse, ali ostatak nije bio na toj razini.

Počelo je užasno za goste, motivirani domaćin odjurio je do 16:1, a Cedevita je trebala gotovo šest minuta za prvi ubačaj iz igre. Prednost je vrlo brzo probila granicu od 20 razlike i domaćin je bez većih problema održavao visoko vodstvo do odlaska na odmor.

U drugi dio gosti su ušli znatno bolje, počeli smanjivati visoki zaostatak te su se približili na samo pet razlike u završnici treće dionice. Domaćin je tu polako gubio konce igre, ali u pravi trenutak Scott je ubacio tricu koja je presjekla taj nalet gostiju i dala Šibenčanima daha.

Pokušavali su gosti u zadnjih deset minuta uhvatiti Jolly, najbliže su došli na minus tri i imali posjed za hvatanje priključka, ali neprecizan je bio Hopson, Scott je ubacio dva slobodna bacanja i do kraja susreta Cedevita nije imala ovakvu priliku.

Jolly su predvodili s po 17 poena Bruno Markulin i Ivan Novačić (11 skokova), a kod Cedevite Hopson je ubacio 27 poena uz osam skokova, a Filip Bundović 19 poena uz deset skokova.