MAXtv Prva liga, 17. kolo, 27.11.2016, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 3902

Dinamo neočekivano lako do pobjede u Osijeku

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.11.2016.

Dinamo je uzeo sva tri boda u gostima u Gradskom vrtu gdje je bio bolji od domaćeg Osijeka s 2:0. Ćorić i Soudani bili su strijelci za Modre koji su tako odmaknuli od Osječana na šest bodova...

Osječani su s velikim ambicijama ušli u dvoboj protiv Dinama, tražili su pobjedu čime bi uhvatili priključak s Dinamom u potpunosti dok je s druge strane Dinamo došao nakon poraza od Lyona, ali i susreta u kojem je napokon pokazao nešto više.

Modri su na kraju pokazali više, postigli dva pogotka i stvorili više prilika. Osječani nisu bili u izdanju kakvo se očekivalo te je Dinamo čak i lakše od očekivanja došao do pobjede.

Od početka susreta Modri su dominirali travnjakom i nakon što su propustili nekoliko prilika, poveli su u završnici prvog poluvremena.

Pogodak za vodstvo postigao je Ante Ćorić koji je opalio s biše od 20 metara, lopta odskočila ispred Mikulića koji je slabo reagirao i primio pogodak koji se mogao i spriječiti.

Inače, sredinom prvog dijela Petev je morao povući i prvu izmjenu zbog ozljede mladog Kneževića kojeg je zamijenio Henriquez.

U drugom dijelu nije bilo većih promjena, a Dinamo je povećao vodstvo u 48. minuti. Krasno dodavanje Henriqueza kroz obranu za Soudanija koji dolazi sam pred Mikulića i podiže prednost.

Nade Osijeka potpuno su uništene kada je u 78. minuti Gabrijel Boban vrlo neoprezno startao na Šituma, išao đonom na koljeno i zaradio izravni crveni karton.

Dinamo je do kraja sačuvao prednost i uzeo nova tri boda te tako zadržao korak s Rijekom.