Vinogradar jesenski prvak, težak poraz Krka na domaćem terenu

Sportnet • utorak, 29.11.2016.

Odigrano je i posljednje 15. kolo 3.HNL Zapad u kojem je Vinogradar gostujućom pobjedom u Dugom Selu osigurao naslov jesenskog prvaka. Krk je na domaćem terenu doživio težak poraz od Vrbovca, dok je Kustošija poražena na gostovanju u Poreču. Kiks vodećih najbolje su iskoristili nogometaši Trnja koji će s nova tri boda prezimiti na trećem mjestu.

AUTOR: Ivan Šola

Jedina podjela bodova u ovome kolu viđena je u Pešćenici gdje su domaći Hašk i Samobor odigrali vrlo dobru utakmicu koja je završila bez pobjednika. Igrala se četvrta minuta utakmice kada je Lukas Tomić doveo goste u vodstvo 0:1 i tu prednost uspjeli su zadržati u prvom poluvremenu. U nastavku domaćini su pojačali tempo i zasluženo izjednačili u 55. minuti kada Vlatko Martinović pogađa mrežu Armina Tvrtkovića za 1:1. Do kraja rezultat se nije mijenjao, Hašk će prezimiti na sedmoj poziciji, dok se Samobor nalazi na 14. mjestu.

Susret između zadnjih i prvih na tablici odigran je u Dugom Selu gdje je istoimeni domaćin dočekao Vinogradar. U vrlo jednosmjernoj utakmici Vinogradar je uvjerljivom pobjedom osigurao naslov jesenskog prvaka. Junak utakmice bio je Goran Ljubojević koji je postigao hat-trick u razmaku od pola sata i s tim golovima postao je najbolji strijelac lige. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisao se i Marko Ristovski za konačnih 0:4.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Jadrana iz Poreča koji su na domaćem travnjaku bili bolji od Kustošije. Igrala se 34. minuta utakmice kada je Enis Šoškić doveo domaćine u vodstvo, a samo tri minute kasnije gosti su golom Kristijana Lovrića poravnali rezultat na 1:1. U 50. minuti Ivan Đurđek dovodi Kustošiju u vodstvo, ali samo tri minute kasnije Sebastian Jokić poravnava rezultat na 2:2. Do kraja utakmice igralo se vrlo borbeno, a pogodak odluke postiže Pavle Đurić deset minuta prije kraja za veliku pobjedu Jadrana.

Za najveće iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Vrbovca koji su na gostovanju kod drugoplasiranog Krka upisali uvjerljivu pobjedu. Igrala se 13. minuta utakmice kada je Karlo Josipović doveo domaćine u vodstvo, ali do kraja poluvremena gosti u potpunosti preokreću rezultat. Prvo je u 40. minuti Matija Dimović sigurno realizirao kazneni udarac, a tri minute kasnije Josip Colarić zabija za 1:2. Pitanje pobjednika riješeno je deset minuta prije kraja kada Matija Dimović svojim drugim pogotkom diže prednost na 1:3, a do kraja utakmice u listu strijelaca upisao se još i Vemerson Ramon za konačnih 1:4.

Do tek treće pobjede u prvenstvu i bijega sa dna ljestvice stigli su nogometaši Zagorca iz Krapine koji su na gostovanju minimalnim rezultatom savladali Stupnika. Jedini pogodak na utakmici postigao je Matija Smrekar u 21. minuti utakmice. Ovom pobjedom Zagorec je prekinuo crni niz, ali se i dalje nalaze u crvenoj zoni ispadanja.

Opatija je na domaćem terenu neočekivano ostala bez bodova protiv Maksimira. Gosti su poveli u 18. minuti utakmice kada je Ivan Žugaj iskoristio neopreznost domaće obrane i poslao loptu u mrežu za 0:1. U nastavku Opatija je bila puno bolji protivnik, stvarala dosta prilika, ali lopta nije htjela ući u mrežu, pa se rezultat do kraja nije mijenjao. Maksimir se s ova tri boda bodovno izjednačio s Opatijom te se nalaze u sredini tablice.

Za mini iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Vrapča koji su došli do velike pobjede na gostovanju u Dubravi. Domaćini su poveli u sedmoj minuti kada je kazneni udarac sigurno realizirao Domagoj Abramović. Apsolutni junak utakmice bio je gostujući napadač Martin Šaban koji je u razmaku od dvadeset minuta postigao hat-trick i samim time doveo goste u prednost od 1:3. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli samo ublažiti poraz, igrala se 57. minuta kada je Marko Kolak postavio konačni rezultat 2:3.

Osmu prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši Trnja koji su na domaćem travnjaku minimalno savladali Segestu. Ključni detalj utakmice dogodio se u 55. minuti utakmice kada je gostujući igrač Tomislav Ivičić zaradio u razmaku od tri minute dva žuta kartona i samim time završio svoju utakmicu. Domaćini su brzo iskoristili igrača više i samo deset minuta kasnije Admir Mislimi doveo je Trnje u vodstvo 1:0. Igrala se 82. minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine kojeg je sigurno realizirao Marino Slatina za 2:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se 88. minuta kada je Dino Eberl postavio konačan rezultat 2:1.