Petar Jenjić • četvrtak, 01.12.2016.

Odigrane su četiri utakmice desetog kola Eurolige. Bamberg je poražen od CSKA u još jednoj tijesnoj završnici, kao i Real Madrid na gostovanju kod Fenerbahčea...

Uniks iz Kazana kod kuće je nadigrao Armani Milano te nakon tri uzastopna poraza došao do ukupno treće pobjede u Euroligi. Gotovo su od samog početka utakmice domaćini kontrolirali stanje na terenu, a prvo su poluvrijeme zaključili s 14 poena prednosti. U nastavku je talijanska momčad zaigrala bolje te u nekoliko navrata došla do četiri poena minusa. Međutim, serijom 14:2 u posljednjoj dionici, Uniks rješava pitanje pobjednika.

Do pobjede ih je predvodio Keith Langford s 25 poena (7/10 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 8/13), dok je Vadim Panin dodao 18 koševa (3/3 za dva, 4/5 za tricu) uz pet skokova. Marko Banić nije ulazio u igru.

Kod gostiju je Jamel McLean ubacio 16 koševa (6/11 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 4/6). Kruno Simon odigrao je 25 i pol minuta te za to vrijeme ubacio devet poena, uz dva skoka i tri asistencije.

Fenerbahče i Real Madrid, uz vodeći CSKA, svakako su najjače momčadi u ovom trenutku, a upravo su u Istanbulu odigrali vrlo zanimljivu i napetu utakmicu. O tome dovoljno govori i podatak da nijedan momčad nije vodila više od sedam koševa razlike. U samu se završnicu ušlo s izjednačenim rezultatom, a pobjedu je turskoj momčadi s linije slobodnih bacanja donio James Nunnally . Obje su momčadi sada trenutno na omjeru 7-3.

Nunnally je bio najefikasniji kod Fenerbahčea s 18 poena (4/5 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 1/2), dok je Ekpe Udoh dodao 14 koševa (7/11 za dva, slobodna bacanja 0/1) uz deset skokova i četiri asistencije.

Kod gostiju je Anthony Randolph postigao 16 koševa (2/2 za dva, 4/4 za tricu), dok je Sergio Llull ubacio 14 poena (4/8 za dva, 0/6 za tricu, slobodna bacanja 6/7) uz osam asistencija.

Bamberg je izgubio još jednu utakmicu u tijesnoj završnici te ostao na dnu ljestvice. Kod kuće ih je porazio CSKA, došao na omjer 9-1 i ostao na prvom mjestu Moskovljani su bolje otvorili večerašnji susret, a nakon prvog su poluvremena imali 11 koševa viška. Tijekom treće dionice su u jednom navratu vodili s 19 razlike, ali se Bamberg odličnom igrom vratio u utakmicu. U samoj su se završnici momčadi izmjenjivale u vodstvu, a pobjedu je CSKA donio Vitali Fridzon u posljednjoj sekundi susreta.

Do pobjede ih je predvodio sjajni Miloš Teodosić s 31 poenom (2/8 za dva, 7/13 za tricu, slobodna bacanja 6/6) i osam asistencija. Andrej Voroncevič je dodao 15 koševa (3/6 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 3/6).

Kod njemačke je momčadi najefikasniji bio Nicolo Melli s 26 poena (6/6 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 7/8). Leon Radošević ubacio je dva poena (0/3 za dva, slobodna bacanja 2/4), uz dva skoka i jednom asistencijom za 14 minuta provedenih na terenu.

Do druge je uzastopne pobjede došao Perasovićev Anadolu Efes, koji je u Tel Avivu nadigrao Maccabi, čime su se s izraelskom momčadi izjednačili na ljestvici s omjerom 5-5. Turski su košarkaši preuzeli inicijativu tijekom druge dionice, a iako do kraja susreta nisu vodili s više od devet razlike, prednost su držali gotovo cijelo vrijeme. Susret su prelomili u samoj završnici.

Efes je do pobjede predvodio Derrick Brown s 22 poena (5/10 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 6/8) i 12 skokova, dok je Tyler Honeycutt dodao 21 koš (4/5 za dva, 2/9 za tricu, slobodna bacanja 7/8) uz osam skokova i pet asistencija.

Kod domaćina su po 13 poena ubacili Devin Smith (3/4 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 1/1) uz šest skokova, i Maik Zirbes (6/7 za dva, slobodna bacanja 1/3).