Porazi Dinama, Zagreba i Šibenika, Rudeš čvrsto drži vrh

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.12.2016.

Odigrana je većina susreta 18. kola Druge HNL nakon kojeg je Rudeš ostao na vrhu i blizu je titule jesenskog prvaka...

Rudeš je došao nadomak osvajanja titule jesenskog prvaka nakon što je u pretposljednjem kolu uoči zimske pauze gostovao kod Lučkog i slavio s 1:0. Pobjedu gostima donio je Martin Franić pogotkom u 24. minuti. Inače, gosti su nastupili znatno oslabljeni, u zapisniku su imali samo 15 igrača, među njiima Topića tek za popunjavanje broja.

U utakmici s malo prilika Dugopolje je na svom stadionu svladalo drugu momčad Dinama. Susret je odlučen u 59. minuti kada je s ruba kaznbenog prostora Mikulića svladao Tomašević.

Očajna forma Zagreba i dalje traje, a novi poraz upisan je u gostima kod Novigrada. Istrani su zasluženo slavili 2:1, a Pjesnicima je presudio njihov bivši junior Matija Čakarun.

Braća Čakarun kao mladi igrači preselili su iz Zagreba u Dinamo, a Matija je prvo sredinom tjedna bio jedini strijelac u pobjedi Novigrada kod Dinama II da bi sada postigao oba pogotka u pobjedi protiv Zagreba. Jedini pogodak za goste postgao je Tešija u prvih 20 minuta, ali domaćin je preko Čakaruna stigao do preokreta.

Imotski je velikim preokretom stigao do sva tri boda protiv Šibenika. Gosti su imali vodstvo 2:0 nakon sat vremena igre da bi na kraju upisali poraz 2:0.

Grgo Živković i Miro Slavica doveli su goste u vodstvo, ali prvo je u 60. minuti Mate Šuto smanjio da bi u 89. Tomislav Puljić poravnao, a u 92. minuti Ante Serdarušić dovršio preokret.