Šest poena Markote u visokom porazu Istanbula

Petar Jenjić • ponedjeljak, 05.12.2016.

Košarkaši Darušafake su u devetom kolu turskog prvenstva kod kuće nadigrali Istanbul BB rezultatom 82:50 i upisali šest pobjedu...

Deveto kolo najvišeg ranga turske košarke zaključili su međusobnim dvobojem Darušafaka i Istanbul, a slavila je euroligaška momčad bez većih problema te došla do šest pobjede, treće uzastopne, ove sezone i skočila na šestu poziciju. S druge strane, Istanbul je sada na omjeru 3-6 i trenutno se nalazi na 13. mjestu.

Susret je protekao bez prevelike napetosti, a domaćini su imali inicijativu od samog početka utakmice. Već su na poluvremenu imali 14 koševa prednosti, a u nastavku su još pojačali, posebno u obrani. Naime, u tom su periodu primili tek 16 koševa, po osam u svakoj četvrtini.

Do pobjede ih je predvodio Adrien Moerman s 13 poena (3/5 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i sedam skokova, dok su po 12 koševa ubacili Scott Wilbekin (4/6 za tricu) i James Anderson, koji je skupio (1/4 za dva, 3/6 za tri, slobodna bacanja 1/2) i 11 skokova.

Jedini je dvocifren u redovima Istanbula bio Jarvis Varnado s 15 poena (6/10 za dva, slobodna bacanja 3/3), uz šest skokova. Damir Markota proveo je na terenu 17 i pol minuta te za to vrijeme ubacio šest poena (2/2 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2)