Liga prvaka, skupina H, 6. kolo, 07.12.2016, 20:45 h
Lyon
Lyon 0:0 Sevilla
Sevilla

Dario Dodić • srijeda, 07.12.2016.

Nogometaši Seville izdržali su silne nalete Lyona u okršaju posljednjeg kola skupine H Lige prvaka. Unatoč mnogobrojnim prilikama susret je završio 0:0, rezultat je to koji vodi Sevillu u iduću fazu Lige prvaka...

Teško je objasniti kako je susret Lyona i Seville završio bez pogodaka, ali dogodilo se upravo to. Lyon je od prve minute jurišao na Ricov gol jer za prolazak u drugi krug natjecanja trebala im je pobjeda s dva ili više golova razlike.

Sevilla se fokusirala na obranu, čekajući prigodu za mat Lyona iz kontre, ali mreže se nisu nijednom zatresle.

Bio je Lyon blizu golu u nekoliko navrata, Tolisso je pogodio gredu, nekoliko napada kasnije i Valbuenu zaustavlja okvir gola. S druge strane vratnicu je pogodio Vitolo.

Obje su momčadi, činilo se opravdano, u prvom poluvremenu tražile i jedanaesterac, no oba puta sudac Eriksson nije se oglasio. U konačnici je i Lyonov pritisak popustio, morat će se zadovoljiti s nastupom u Europskoj ligi.