Petar Jenjić • četvrtak, 08.12.2016.

Odigrana su tri susreta 11. kola Eurolige, a u najzanimljivijem je dvoboju Real Madrid slavio protiv Žalgirisa, a najzaslužniji je za to bio mladi slovenski košarkaš Luka Dončić, koji je u samoj završnici prelomio susret s dvije trice...

Košarkaši Fenerbahčea nastavljaju s vrlo dobrom euroligaškom formom, a danas su kod kuće bez većih problema nadigrali Crvenu Zvezdu te došli do četvrte uzastopne pobjede, osme ukupno. S druge strane. Zvezdi je ovo treći uzastopni poraz, a sedmi ukupno.

Sve osim prve dionice bila je jednosmjerna ulica. Nakon što su je zaključili s dva koša prednost, Turci pojačavaju u nastavku utakmice te u iduće dvije četvrtine dolaze do 18 koševa prednosti, što je bio konačan rezultat treće dionice (68:50). Do kraja su utakmice gosti uspjeli tek malo ublažiti poraz.

Najbolji igrač utakmice, Ekpe Udoh, je izjavio nakon utakmice: „Odigrali smo dobru utakmicu, a ovako moramo nastaviti i dalje. Imali smo malu rupu u drugom poluvremenu, što su ne smijemo dopuštati, ako želimo ostati u vrhu. Uvijek je sjajno igrati na domaćem terenu, kada vam navijači daju dodatnu energiju.“

Kratko je utakmicu prokomentirao i trener Zvezde, Dejan Radonjić: „Imali smo jako puno problema u drugoj četvrtini. Nakon nje, Fenerbahče je dobio kontrolu nad utakmicom. Moramo se dobro pripremiti za naredne susrete.“

Ekpe Udoh zaključio je utakmicu s 15 poena (5/7 za dva, slobodna bacanja 5/9), devet skokova i po pet asistencija i blokada za 24 i pol minute na terenu. Jan Vesely je dodao 14 koševa (6/8 za dva, slobodna bacanja 2/3) i pet skokova.

Goste je predvodio Marko Simonović s 14 poena (1/2 za dva, 4/6 za tricu) i šest skokova.

Nakon poraza u VTB ligi, košarkaši moskovskog CSKA slavili su na gostovanju kod Repešinog Armani Milana te ostali na prvoj poziciji. Talijanskoj je momčadi ovo treći uzastopni poraz, a šest ukupno.

Prvo je poluvrijeme bilo vrlo izjednačeno, a domaćin je igrao nešto bolje. Repešina je momčad bila većim dijelom u vodstvu, u jednom trenutku i sedam razlike. Međutim, ključna je bila treća dionica, koju je ruska momčad dobila rezultatom 30:16. Do kraja susreta nije bilo problema za CSKA, a imao je i 20 koševa prednosti.

Kod gostiju su po 14 poena ubacili Dimitrij Kulagin (3/5 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i Aaron Jackson (4/5 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 0/1) uz po pet skokova i asistencija.

Trener gostiju Dimitris Itoudis je izjavio nakon utakmice: „Bitno je da se piše pobjeda. Moram čestitati igračima na nastupu, uključujući i one koji su ostali u Moskvi, ali su željeli igrati. Zadržali smo vrlo talentiranu momčad na 64 poena kod kuće. Mislim da je ovo bila naša najbolja obrambena predstava. Imali smo dobar protok lopte i odgovor na sve, iako su u prvom poluvremenu šutirali bolje od nas. U konačnici, mislim da smo zaslužili pobjedu.“

„Utakmica se igra 40 minuta, a mi smo stali nakon 20. To se ne smije događati. Nismo imali dobar protok lopte i nismo imali realizacije. To je razlog današnjeg poraza.“, rekao je igrač Milana, Andrea Cinciarini.

Domaćine je predvodio Miroslav Raduljica s 11 koševa (5/8 za dva, slobodna bacanja 1/2). Kruno Simon završio je susret sa sedam poena (2/3 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i po četiri skoka i asistencije, za nešto manje od 31 minute provedene na parketu.

Real Madrid slavio je teže od očekivanog kod kuće protiv litavskog Žalgirisa te došao do osme ovosezonske pobjede. Susret je bio potpuno izjednačen, a prednost je prelazila s jedne na drugu stranu. u posljednjoj su dionici domaćini imali i deset poena prednosti, ali je Žalgiris serijom 14:2 došao do dva poena prednosti. Međutim, domaćin je u samoj završnici prelomio susret u svoju korist, kada je sjajni Luka Dončić pogodio dvije trice, za odvajanje na šest poena prednosti. Do kraja su susreta gosti uspjeli tek ublažiti poraz.

Upravo je Dončić bio najefikasniji kod domaćina sa 17 poena (2/3 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 4/4), dok je Gustavo Ayon dodao 14 koševa (5/6 za dva, slobodna bacanja 4/8) i sedam skokova.

Kod gostiju je Kevin Pangos ubacio 19 poena (2/5 za dva, 4/10 za tricu, slobodna bacanja 3/3), dok je Brock Motum dodao 17 koševa (4/7 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 3/4).