Dario Dodić • subota, 10.12.2016.

Stvari su se u 14. kolu Bundeslige "vratile na mjesto", Leipzig je doživio prvi poraz u sezoni, Bayern je uvjerljivom pobjedom zasjeo na vrh, dok se Borussia Dortmund spasila u posljednjim sekundama na gostovanju u Kölnu...

RB Leipzig više nije neporažena, a ni vodeća momčad Bundeslige. Iznenađujuće su poraženi u gostima kod do danas posljednjeplasiranog Ingolstadta.

Domaćinima je dovoljan bio jedan gol za drugu pobjedu u sezoni, postigao ga je Roger u 12. minuti glavom nakon ubačaja Junga. Mogli su gosti u nekoliko navrata do izjednačenja, ali vratari Hansen i Nyland, koji je u 58. minuti zamijenio ozlijeđenog Hansena sve su opasnosti sigurno otklonili.

U samoj završnici susreta Ingolstadt je ostao s igračem manje nakon što je u razmaku od nekoliko sekundi Leckie dobio dva žuta kartona.

Bayern je uvjerljivom pobjedom nad Wolfsburgom vratio prvo mjesto na ljestvici. Bavarci su s više nego uvjerljivih 5:0 došli do tri boda vrijedna prvog mjesta u Bundesligi. Posebno je domaće navijače razveselio pogodak Thomasa Müllera nakon 999 minuta suše u prvenstvu.

Golijadu je krasnim pogotkom otvorio Arjen Robben u 18. minuti, na 2:0 povisio je Lewanwodski četiri minute kasnije i pitanje pobjednika bilo je riješeno jer Bayern je slavio u posljednjih 36 utakmica u kojima je Lewandowski zabio.

U 58. minuti već je bilo 3:0, ponovno je strijelac bio Poljak, na 4:0 povisio je već spomenuti Müller, a konačnih 5:0 postavio je Costa u samoj završnici susreta.

Malo je nedostajalo da Borussia Dortmund na gostovanju kod Kölna upiše svoj četvrti prvenstveni poraz. Do 90. minute gubili su 1:0, a onda je bod gostima donio Reus.

Tri sata i 27 minuta nogometaši Kölna nisu postigli gol u Bundesligi, sve do 28. minute dvoboja s Borussijom kada je Rudnevs glavom zabio na ubačaj Hectora.

U prilično izjednačenom susretu mogao je Köln u nekoliko navrata do drugog pogotka i potvrde pobjede, ali i gosti iz Dortmunda do izjednačenja. Na kraju je Marco Reus donio bod gostima u 90. minuti, nakon lijepe kombinacije po desnoj strani Ramos vraća povratnu loptu za Reusa koji neometan s desetak metara zabija za konačnih 1:1. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade, Ozcan je zbog ružnog starta na Dembeleu dobio drugi žuti karton.

Freiburg je na svom travnjaku slavio protiv Darmstadta s 1:0, pogodak je postigao Nils Petersen iz najstrože kazne u 86. minuti. Istim je rezultatom slavio i HSV kod kuće protiv Augsburga. Domaćini su u završnici prvog dijela ostali bez Holtbyja koji je dobio izravni crveni karton. S druge je strane dva žuta do 66. minute sakupio Kohr pa su snage na terenu poravnate. Dvije minute kasnije Filip Kostić zabija jedini gol na susretu za sva tri boda HSV-a.