Real Madrid 3:2 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Dario Dodić • subota, 10.12.2016.

Opasno je živio Real Madrid na domaćem terenu protiv Deportiva, do same završnice činilo se kako će se Zidaneu obiti o glavu odmaranje ključnih igrača, no Diaz i Ramos donijeli su sva tri boda kraljevskom klubu..

Zinedine Zidane odlučio je u dvoboj s Deportivom na Santiago Bernabeuu ući bez glavnih igrača, Cristiano Ronaldo, Luka Modrić i Karim Benzema dobili su slobodno pred Svjetsko klupsko prvenstvo. Kockao se Francuz računajući na širinu i jačinu svoje klupe, ali malo je nedostajalo da kalkulacije završe porazom. Nije to dobro izgledalo, Deportivo je imao vodstvo 2:1 do 84. minute, ali na kraju je s 3:2 slavio Real.

Bez Modrića u veznom redu Real nije izgledao dobro, djelovali su nepovezano i ne previše opasno, usamljeni napadač Alvaro Morata od svih je domaćih igrača, izuzev vratara Navasa najmanje bio u kontaktu s loptom u prvih 45 minuta. Casemiro je još jednom dobio prednost ispred Matea Kovačića, koji nije niti ulazio u igru. Imali su domaćini nekoliko prilika, ali bez prave opasnosti za Tytona, barem u prvom poluvremenu.

U 50. minuti ipak dolazi do vodstva Real, Morata dobiva loptu na 25 metara od Tytonovog gola i preciznim udarcem pogađa desni kut za vodstvo domaće momčadi. Trener gostiju Garitano tada povlači potez utakmice, u igru uvodi Joselua, bivšeg igrača Reala koji nikad nije dobio pravu priliku u kraljevskom klubu. Već u 63. minuti Joselu zabija za izjednačenje prekrasnim pogotkom s ruba kaznenog prostora nakon velike pogreške Casemira. Samo dvije minute kasnije isti igrač dovodi u vodstvo Deportivo. S desne ga je strane proigrao Andone, Joselu ispred Ramosa uzima loptu i matira Navasa. Zanimljivo je spomenuti da je Joselu postigao tri pogotka u La Ligi, dva za Deportivo i jedan za Real Madrid, iz ukupno tri udarca u okvir protivničkog gola.

Zidane s druge strane također pogađa sa zamjenom, uvodi Diaza koji u 84. minuti zabija više ramenom nego glavom na ubačaj Lucasa Vazqueza i postaje prvi igrač iz Dominikanske Republike koji je postigao pogodak u La Ligi.

Real je u završnici izgledao sjajno, lovili su treći pogodak i sva tri boda i napokon ga ulovili. Igrala se sudačka nadoknada, a zna se tko i kako u sudačkoj nadoknadi zabija golove za Real. Kroos je izveo korner s lijeve strane, najviši u skoku bio je Ramos i glavom donio sva tri boda Realu.