Branimir Korać • petak, 16.12.2016.

Odigrana su i preostala tri susreta 12. kola Eurolige, a domaćini su odnijeli puni plijen. U utakmici dana CSKA je svladao Barcelonu...

CSKA Moskva - Barcelona 92:76

Moskovski CSKA nastavlja s odličnim igrama u Euroligi gdje je upisao i 11. pobjedu nakon što je svladao Barcelonu 92:76. Španjolskom divu ovo je već sedmi poraz dok je Moskovljanima ovo 17. uzastopna pobjeda na svom parketu.

CSKA je sjajno otvorio utakmicu i to mu je donijelo čak 18 poena prednosti početkom druge četvrtine, ali Barcelona je u svojem najboljem razdoblju napravila seriju 14:0 i vratila se u utakmicu. U nastavku je ipak domaćin dalekometnim šutevima i uz sjajan nastup Miloša Teodosića stigao do glatke pobjede.

"Čestitke domaćinu na pobjedi, mi smo morali bolje igrati tijekom cijele utakmice, a ne samo u dvije četvrtine. Već u prvoj četvrtini imali smo osam izgubljenih lopti, a susret smo završili s čak 24. Ako želiš svladati CSKA, ne smiješ toliko griješiti", tvrdi trener gostiju Georgios Bartzokas.

Cory Higgins bo je najefikasniji kod domaćina s 23 poena, a Teodosić je dodao 16 poena i 11 asistencija. Kod gostiju Victor Claver ubacio je 17 poena uz šest skokova dok je Petteri Koponen dodao 13 poena. Ante Tomić je za 19 minuta ubacio pet poena (2/7) uz sedam skokova.

Panathinaikos - Fenerbahče 81:70

Panathinaikos je stigao do treće uzastopne domaće pobjede nakon što je svladao Fenerbahče s 81:70. Željko Obradović toplo je dočekan od strane navijača koji su ga godinama slijedili, a na kraju nije ih razočarao i njegova momčad ostala je bez pobjede.

Nikakve neizvjesnosti u ovom susretu nije bilo, Grci su bili bolji protivnik i gotovo cijelim tijekom susreta imali su ugodnu prednost. Fenerbahče je vrlo brzo u drugom dijelu ušao u dvoznamenkasti zaostatak, pokušao se vratiti, ali bliže od minus pet nije došao.

"Ovo mi je najveća pobjeda otkako sam u Panathinaikosu. Iza nas je sjajna utakmica koju smo izvrsno odradili na obje strane parketa. U drugoj četvrtini izgubili smo kontrolu, ali vratili smo se i slavili", tvrdi Xavi Pascual.

Briljirao je Nick Calathes sa 16 poena, 11 asistencija, osam skokova i pet osvojenih lopti, a Demetris Nichols dodao je 14 poena. Kod gostiju James Nunnally ubacio je 21 poen, Kostas Sloukas 13, a Ekpe Udoh deset uz devet skokova.

Galatasaray - Armani Milano 83:80

Galatasaray je nastavio seriju domaćih pobjeda, upisao je četvrtu u nizu na svom parketu i došao do omjera 4-8. U svojoj dvorani u Istanbulu bio je bolji od Armanija iz Milana s 83:80.

Simon je u završnici donio prednost gostima, ali Alex Tyus brzo je odgovorio i vratio vodstvo na stranu domaćin. Pokušao je Rakim Sanders četiri sekunde prije kraja za novi preokret, ali nije pogodio, na drugoj strani dva bacanja ubacio je Vladimir Micov i Galatasaray uzima pobjedu.

"Teško je progutati ovaj poraz. Uspjeli smo se vratiti i žestoko se boriti, ali na kraju nismo nagrađeni" smatra Mantas Kalnietis.

Micov je predvodio Galatasaray s 23 poena i šest skokova, a Blake Schilb dodao je 17 poena te po pet skokova i asistencija. Kod gostiju Sanders je bio na 18 poena dok je Kruno Simon dodao 15 (3/6 za dva, 3/8 za tri) uz pet skokova i četiri asistencije.

• narada10816.12.2016. u 23:56
    neće Barcelona vidjeti idući krug, ovi su ih satrali. Festival izgubljenih lopti gostiju (24!!), pog. pod košem, Ryce, Dorsey, Tomić, djelomično su izgledali kao amateri. A dok netko ne počinje studirati kako Teodosić igra, gdje on gleda, gdje su mu moguće linije dodavanja itd. neće niko... [više na forumu]