Premier liga, 17. kolo, 19.12.2016, 21:00 h
Everton
Everton 0:1 Liverpool
Liverpool

Dario Dodić • ponedjeljak, 19.12.2016.

Nogometaši Liverpoola duboko u sudačkoj nadoknadi došli su do pobjede protiv ljutih gradskih rivala Evertona i s tri boda se vratili na drugu poziciju u Premiershipu, jedini pogodak na susretu postigao je Sadio Mane...

Onim sretnijima koji su se u 227. Merseyside derbi uključili tek u sudačkoj nadoknadi vjerojatno je bilo žao što nisu pogledali čitav susret s obzirom na to koliko je sadržajan bio sudački dodatak Mikea Deana na Goodison Parku. Kakva pogreška. Everton i Liverpool odigrali su nervoznu utakmicu, nakon koje će se morati nabrajati poluprilike kako bi se napunili novinski stupci, srećom po neutralne nogometne promatrače, susret nije završio bez pogodaka, duboko u sudačkoj nadoknadi Sadio Mane digao je crveni dio grada Liverpoola na noge.

Zasluženo ili ne, teško je reći. Liverpool je želio igrati nogomet, Everton im je to vrlo uspješno onemogućavao, bila je to utakmica za zaborav koju će se pamtiti tek po uzbudljivoj završnici.

U prvom poluvremenu niti jedna momčad nije uputila udarac u okvir protivničkog gola, drugi put se to dogodilo ove sezone u Premiershipu, Jürgenu Kloppu neće biti drago što mu je sastav ušao u istu rečenicu s dvobojem Swanseaja i Sunderlanda.

U drugom je dijelu Liverpool krenuo napadački agresivnije, moglo je to uroditi plodom već nakon pet minuta igre, ali Firminov odličan pokušaj još bolje brani Evertonov vratar Maarten Stekelnburg. Bilo je to sve dobro što je Stekelenburg napravio među vratnicama, u 64. minuti zbog ozljede je napustio igru, zamijenio ga je Robles.

Izuzmemo li pokušaj Firmina sve do sudačke nadoknade nije bilo pravih prilika. Nervozu je pojačao Ross Barkley brutalnim startom koji je mogao biti kažnjen i nekom intenzivnijom crvenom bojom, ali Barkley se izvukao sa žutim kartonom. Procijenite sami je li to dovoljna kazna.

Bilo je prekida pa ih je Dean nadoknadio s čak osam minuta, sve je ukazivalo na to da će po 72. put liverpulski derbi završiti bez pobjednika, a onda je s ruba šesnaesterca traljavo oprobao udarac Sturridge, lopta se otkotrljala do desne vratnice, Robles je završio na travnjaku, odbijanac se blagonaklono odbija Maneu i Liverpool dolazi do 90. pobjede protiv Evertona.

U osmoj minuti nadoknade Firmino je mogao povećati na 2:0, sve je odlično odradio, prevario i Roblesa, ali Coleman čisti s crte. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u dresu Liverpoola, u nekoliko je navrata djelovao nesigurno, ali s obzirom na jalovost domaće napadačke linije posljedica po Liverpool nije bilo.