Branimir Korać • utorak, 20.12.2016.

Započelo je 13. kolo Eurolige, a neočekivani poraz na startu upisao je Anadolu Efes kojeg je u gostima nadigrao i svladao Žalgiris...

Brose je ove sezone odigrao nekoliko kvalitetnih utakmica protiv jakih protivnika, pokazao je da nije protivnik kojeg se smije podcijeniti, ali u Madridu nije imao šanse. Raspoloženi Real Madrid pregazio ga je s visokih 95:72, a u završnici su gosti još i smanjili ogroman zaostatak.

Svih 40 minuta domaćin je dominirao i imao visoku prednost te na kraju zasluženo slavio. Od startnih 11:0 pa do najviših plus 37 za domaćina, u svakom trenutku bilo je jasno da će Madriđani glatko slaviti.

Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Luka Dončić sa 16 poena, šest skokova i pet asistencija, a pratio ga je Sergio Llull s 14 poena i šest asistencija. Kod Nijemaca Lucca Staiger ubacio je 18 poena (6/8 trica), a Daniel Theis dodao je 15 poena i pet skokova. Leon Radošević za 20 minuta ubacio je osam poena (4/5 za dva) uz tri skoka.

Očekivanu pobjedu upisao je Olympiakos koji je ugostio Crvenu zvezdu i slavio 73:65. Tricaška serija Matta Lojeskog u drugoj četvrtini odvojila je Grke i nakon toga više nije bilo dvojbe oko pobjednika. Zvezda je pokušavala zakomplicirati utakmicu, ali Olympiakos to nije dopustio.

"Odigrali smo jako dobro u obrani. Nije bila lijepa utakmica za gledanje, nismo niti briljirali u napadu, ali pronašli smo put do pobjede. Napredujemo u poretku i to je najvažnije", kaže Lojeski.

Susret je završio s 18 poena, a Erick Green dodao je 15 poena. Kod Crvene zvezde Stefan Jović ubacio je 16 poena, a Ognjen Kuzmić 13 uz 14 skokova.

Perasovićev Anadolu Efes kiksao je u Istanbulu protiv Žalgirisa i upisao poraz 84:71. Već u prvom poluvremenu Litavci su preuzeli kontrolu nad susretom i imali dvoznamenkastu prednost, Efes nije imao svoj dan i nije se uspio vratiti nakon tog lošeg ulaska u susret.

"Kao momčad imamo puno samopouzdanja. Vjerujemo da možemo do pobjede u svakoj utakmici i želimo to i napraviti. U ovaj susret ušli smo s dobrim planom i mislim da smo to i potvrdili na parketu", istaknuo je Kevin Pangos.

Pangos je bio najefikasniji kod gostiju s 15 poena, a 14 je dodao Edgaras Ulanovas. Na drugoj strani Thomas Heurtel ubacio je 18 poena, a Derrick Brown 16.

Status favorita potvrdio je Uniks koji nije imao velikih problema protiv Galatasaraya. Iako posljednjeplasirani uoči ovog kola, Rusi su u ovom susretu ipak bili blagi favoriti, očajnički su trebali pobjedu i do nje su i došli.

"Odigrali smo očajnu utakmicu i smatram da niti mi, a niti Uniks s ovakvom igrom nemamo što tražiti u Euroligi. Naši najbolji igrači Micov i Schilb protiv Milana su ubacili 40 poena, a večeras jedan. Pleiss je imao 1/6 iz reketa. Užasna utakmica", otvoren je bio Ergin Ataman.

Jevgenij Voronov ubacio je 22 poena, a Quino Colom 17 uz sedam asistencija i pet skokova. Marko Banić za 13 minuta ubacio je četiri poena. Kod gostiju Sinan Guler upisao je 17 poena i šest asistencija.