Zadar propustio veliku priliku, Cedevita iščupala pobjedu

Branimir Korać • utorak, 20.12.2016.

U derbiju 11. kola A-1 lige košarkaša Cedevita je bila bolja od Zadra s tijesnih 77:75. Zadrani su imali vodstvo dobrim dijelom susreta, ali u zadnjih gotovo četiri minute nisu ubacili niti poen i domaćin je napravio preokret...

I drugi put ove sezone Cedevita je upisala pobjedu protiv Zadra. Ovaj put Zadrani se nisu osramotili kao u prošlom srazu u kojem su izgubili s čak 120:62, završilo je 77:75, ali i ovaj poraz je gorak. Imali su gosti priliku doći do iznenađenja, ali vrlo loše odradili su završnicu susreta i otišli u poraz.

Neven Plantak koristio je samo sedmoricu igrača i u završnici je nedostajalo snage. Zaredali su Zadrani s pogreškama i Cedevita je to znala iskoristiti.

Dobro su gosti krenuli, nakon početnih Cedevitinih 8:5 napravili su seriju 12:0 i preuzeli kontrolu nad rezultatom. Tijekom cijelog prvog poluvremena Zadrani su održavali ugodnu prednost i s obećavajućih 41:34 ušli su u drugo poluvrijeme.

Niti tamo gosti nisu posustajali, s plus osam ušli su u zadnju dionicu i tek onda je krenuo pad.

Sve teže Zadrani su pronalazili rješenja u napadu, nestalo je protoka lopte, uslijedile su brojne pogreške i sve se to osjetilo na rezultatu.

Rashad James približio je Cedevitu, a Arapović i Bilan potpuno su je vratili u igru poravnavši na 73:73.

Gotovo četiri minute prije kraja Vraneš je posljednji put vratio Zadrane u vodstvo i ujedno ubacio posljednje poene gostiju na susretu. Do kraja je domaćin preko Katića i Bilana napravio preokret i na kraju odnio pobjedu 77:75.

Rashad James na kraju je upisao 20 poena i šest skokova, a po 15 poena dodali su Miro Bilan (13 skokova) i Scottie Hopson. Kod Zadra Jakov Vladović upisao je 19 poena i osam asistencija, a Ivan Marinković 16 poena i 11 skokova.