Vrijednosnice Osijek u posljednjoj četvrtini prelomile utakmicu i upisale pobjedu nad Kvarnerom

Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.12.2016.

U novom susretu 11. kola domaćeg košarkaškog prvenstva Vrijednosnice Osijek nadigrale su kod kuće Kvarner rezultatom 84:66...

Košarkaši Vrijednosnica Osijek nastavljaju s dobrim nastupima u domaćem prvenstvu. Nakon pobjeda nad Goricom i Škrljevom, Brokeri su došli do treće uzastopne pobjede, a večeras su bili bolji od Kvarnera, koji ostaje na samom dnu ljestvice s Hermes Analiticom.

Osim početnih 0:2, riječka je momčad konstantno morala hvatati priključak za Osječanima. Još su krajem treće četvrtine imali samo pet koševa zaostatka (54:49), ali je domaćin u posljednjoj dionici prelomio susret, kada je otišao na dvoznamenkastu prednost. Konačnih +18 bila je i najveća razlika na utakmici.

Brokere je do pobjede predvodio Jakov Mustapić s 24 poena (9/14 iz igre, slobodna bacanja 2/2) i šest skokova, dok je Jalen Robinson dodao 16 koševa (7/10 iz igre, slobodna bacanja 2/2).

Najučinkovitiji je kod Kvarnera bio Andrej Štimac s 18 koševa (6/11 iz igre, slobodna bacanja 5/7), dok je Mauro Veljačić dodao 16 koševa (7/17 iz igre, slobodna bacanja 0/1), šest skokova i sedam asistencija.