Split u derbiju svladao Jolly i preuzeo vrh A-1 lige

Dario Dodić • utorak, 17.01.2017.

Košarkaši Splita na Gripama su ugostili Jolly u zaostaloj utakmici 11. kola A-1 košarkaške lige i u napetoj završnici došli do pobjede 85:77 vrijedne prve pozicije na ljestvici domaćeg prvenstva...

Sjajnu utakmicu u derbiju prvoplasirane i drugoplasirane momčadi A-1 lige, Splita i Jollyja, gledalo je oko 2.000 ljudi na Gripama. Domaćini su puno bolje ušli u susret, držali vodstvo od prve do posljednje minute, no s nekoliko su pogrešaka u završnici umalo uprskali pobjedu.

Odlično su krenuli igrači Ivice Skelina, poveli su 10:0, ponajviše zahvaljujući vrlo dobrom ulasku u susret Tonija Dijana. Šibenčani su prvi koš postigli nakon gotovo polovice igre u prvoj četvrtini, tricom je Josip Bilinovac maknuo Jolly s nule.

Održavali su Splićani prednost i četvrtinu završili s viškom od osam poena (21:13). Nisu posustali niti u drugoj dionici igre, tricom Subotića nakon minute igre odlaze na prednost od 12 koševa, 25:13. Imali su i prednost od 16 poena, 33:17, do kraja poluvremena Šibenik smanjuje na prihvatljivijih 38:29.

Jolly uspijeva nakon četiri minute igre u trećoj četvrtini smanjiti razliku na šest poena, 47:41, no Split se ponovno odvaja i zaključuje treću dionicu igre dvoznamenkastom prednošću, 61:50.

U završnici susreta domaći uspijevaju u potpunosti zakomplicirati susret, Jolly dolazi na dva poena zaostatka dvije minute prije kraja, Markulin je zabio tricu za 76:74. Splićani ipak nisu dozvolili potpun povratak Jollyju i dolaze do pobjede 85:77 i titule prvaka na polusezoni.

Najbolji u domaćim redovima bio je Filipović s 19 poena, 15 je dodao Kedžo, još su dvoznamenkasti bili Širko (11) i Rančić. Šibenčane je predvodio Scott sa 16 koševa, Brkić je susret okončao s 15 ubačaja i sedam skokova.