Cibona rutinski promarširala kroz Sinj

Petar Jenjić • ponedjeljak, 19.12.2016.

U novom susretu 11. kola domaćeg prvenstva, Cibona je došla do nove pobjede, a večeras je slavila u Sinju kod Alkara rezultatom 98:80...

Niti 24 sata nakon utakmice protiv Igokee u ABA ligi, košarkaši Cibone doputovali su u najjačem sastavu u Sinj na susret protiv Alkara.

Momčad Damira Mulaomerovića nije imala prevelikih problema te je slavila rezultatom 98:80 i sada mirno može čekati susret Lige prvaka protiv Avellina.

Uvodne su minute protekle u znaku dobre domaće igre. Hrvoje Vučić pogodio je dvije trice, a Alkar je na semaforu imao 8:0. Domaćin je vodio do pete minute, kada danas tricaški raspoložen Rozić zabija za prvo vodstvo gostiju (14:12).

Prvu su četvrtinu Vukovi zaključili s tri koša viška, a Sinjani su se držali još nekoliko minuta, ali nisu bili u mogućnosti zaustaviti sjajnu šutersku večer zagrebačke momčadi. Ubrzo je prednost do kraja poluvremena narasla na okruglih 20 razlike.

Do kraja je susreta Cibona održavala prednost, a Alkar je ponajviše zahvaljujući Brandonu Johnsonu održao pristojan zaostatak na kraju susreta.

Johnson je predvodio Alkar s 28 poena (6/10 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 7/9), sedam skokova i devet asistencija, dok je Hrvoje Vučić dodao 18 koševa (2/6 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i pet skokova.

Kod gostiju su po 16 poena ubacili Paolo Marinelli (1/2 za dva, 4/7 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i Nik Slavica(7/14 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2), koji je skupio i deset skokova. Vrijedi istaknuti kako je Cibonin šut za tricu u jednom trenutku iznosio 12/18 (66%), a do kraja susreta je pao ispod 50% (13/30).