Branimir Korać • četvrtak, 22.12.2016.

Ovog tjedna na rasporedu su dva euroligaška kola, a 14. je započelo s prva četiri susreta. Gostujuće poraze upisali su Real Madrid i Olympiakos...

Madridski Real poražen je u paklu beogradske Kombank arene, domaća Crvena zvezda bila je bolja sa 82:70. Motivirani domaćin odigrao je odličnu utakmicu i nadigrao uglednog protivnika. Serijom 14:0 u prvom poluvremenu Beograđani su se odvojili na osam razlike na poluvremenu te u nastavku susreta održavali vodstvo bez većih problema.

"Odigrali smo nevjerojatnu utakmicu, posebno u obrani i to nam je omogućilo dosta laganih poena u kontranapadima. Navijači su nam dali puno energije, ovo je velika pobjeda za nas i presretni smo, čestitke svima", govorio je nakon susreta Marko Simonović.

Simonović je na kraju ubacio 20 poena, a Marko Gudurić dodao je 12. Kod poraženih Jeffery Taylor ubacio je 25 poena (7/10 trica), a Sergio Llull dodao je 12 poena i pet asistencija.

Brose je prije samo dva dana upisao težak poraz na gostovanju u Madridu kod Reala, a ovog četvrtka nadigrao je na svom parketu Olympiakos. Sjajan nastup Nijemaca koji su imali ogromnih 18 poena prednosti na poluvremenu te su u nastavku susreta uspješno dovršili posao.

"Čestitke Bambergu na pobjedi, igrao je puno bolje od nas i potpuno zasluženo je pobijedio. Od samog početka bio je u vodstvu i imao je vrlo lagan susret", razočarano je ustvrdio trener gostiju Ioannis Sfariopoulos.

U domaćim redovima Darius Miller ubacio je 20 poena (5/9 trica), Fabien Causeur dodao je 17 poena, a Nicolo Melli 13 poena uz devet skokova. Leon Radošević za 21 minutu upisao je šest poena i četiri skoka. Kod gostiju Vasilis Spanoulis ubacio je 15 poena, a Kostas Papanikolaou 11 poena uz osam skokova.

Od neočekivanog poraza na svom parketu od Žalgirisa igrači Efesa brzo su se oporavili i u Istanbulu su odigrali znatno kvalitetnije protiv Galatasaraya. Na kraju su slavili 86:76 iskoristivši 19 izgubljenih lopti domaćina i tricu tek 3/21.

"Izašao sam na parket želeći pružiti dodatnu energiju svojoj momčadi, ponajprije u obrani. Uspio sam, dobro sam branio svojeg čovjeka, dobro pomagao i napad je došao sam od sebe. Dobar protok lopte nam puno pomaže, ponekad se dogodi da previše držimo loptu u svom posjedu i zaboravimo na osnove", smatra Brandon Paul.

Paul je upisao 19 poena i pet osvojenih lopti, a Derrick Brown dodao je 16 poena i sedam skokova. Kod poraženih Blake Schilb ubacio je 21 poen uz osam skokova i pet asistencija, a Alex Tyus 15 poena uz 13 skokova.

Keith Langford vratio se u sastav Uniksa i odmah ga predvodio do pobjede u gostima kod Žalgirisa. U dvoboju momčadi iz donjeg doma, Rusi su stigli do druge uzastopne pobjede i pomaknuli se sa začelja ljestvice.

"Rastemo. Početkom sezone ne bi se vratili iz minusa od 12 poena. Ovo je velika pobjeda i na njoj trebamo graditi budućnost. Trener je imao dobar plan i uspjeli smo doći do važnog uspjeha", tvrdi Langford.

Odmah po povratku ubacio je 26 poena dok je Artsiom Parahuski dodao 24. Kod poraženih Paulius Jankunas ubacio je 21 poen uz pet skokova, a Antanas Kavaliauskas 14 poena uz šest skokova. Kod gostiju Marko Banić za 75 sekundi napravio je dvije osobne pogreške.