Branimir Korać • subota, 24.12.2016.

Okončano je 14 kolo Eurolige uz tri tijesna dvoboja i glatku pobjedu Barcelone protiv Milana u kojoj se istaknuo Ante Tomić...

U derbiju 14. kola Eurolige Fenerbahče je u Moskvi svladao CSKA nakon produžetka s 95:79. Odličan nastup Turaka u dodatnih pet minuta, u tom razdoblju odigrali su iznimno kvalitetno, posebno Bobby Dixon koji je ubacio 12 poena u produžetku.

Plus 16 Turaka u dodatnom vremenu ujedno je i rekord Eurolige po pitanju prednosti koju je jedna momčad stvorila tijekom produžetka.

"U prvoj minuti produžetka napravili su sjajan posao i iznenadili nas. Napravili smo neke glupe pogreške, dio igrača bio je umoran, ali i oni su odradili sjajan posao u obrani. Četiri četvrtine igrali smo dobro i trebali doći do pobjede, ali ipak su u završnici oni slavili" istaknuo je Aaron Jackson.

Dixon je susret završio s 25 poena (5/10 trica) i šest asistencija, a Ekpe Udoh dodao je 17 poena, 11 asistencija i pet blokada. Kod poraženih Miloš Teodosić ubacio je 21 poen, ali imao i devet izgubljenih lopti dok je Andrej Voroncevič dodao 15 poena i pet skokova.

Panathinaikos je upisao četvrtu uzastopnu pobjedu, na svom parketu bio je bolji od Baskonije 69:68. Mike James dvije minute prije kraja ubacio je za 69:66 domaćina, smanjio je Rodrigue Beaubois, ali Baski nisu uspjeli u potpunosti okrenuti susret.

"Malo smo frustrirani zbog posljednjeg napada na susretu, imali smo veliku priliku svladati Panathinaikos u Ateni.Nakon početnih deset minuta kada smo primili 27 poena, odigrali smo jako dobro u obrani. Vodili smo i imali kontrolu narednih 20 minuta, ali izgubljene lopte skupo su nas stajale", smatra Sito Alonso.

Chris Singleton predvodio je domaćina s 23 poena, od čega 19 u prvoj četvrtini, a Mike James dodao je 16 poena. Kod gostiju Tornike Šengelia ubacio je 17 poena uz pet skokova, Adam Hanga 12 poena, a Ilimane Diop deset poena uz deset skokova.

Darussafaka je odigrala dobru utakmicu protiv Maccabija i slavila 86:84. Ključnom se pokazala trica Scottieja Wilbekina 32 sekunde prije kraja susreta kada je odveo Turke na 82:78. Do kraja susreta na svaki ubačaj gostiju domaćin je imao odgovor i nije dopustio Maccabiju posjed za povratak u utakmicu.

"Drugu utakmicu zaredom imali smo visoku prednost i nismo je uspjeli zadržati. Oni su jednostavno u drugom poluvremenu igrali puno čvršće. Kada sam dolazio u Maccabi, nisam očekivao da će biti ovako, ali dosta toga krenulo je krivim smjerom. Međutim ako naučimo kako završiti utakmicu, bit ćemo sjajna momčad", kaže Andrew Goudelock.

Darussafaku su predvodili Wilbekin s 23 poena i pet asistencija i Will Clyburn s 20 poena i 12 skokova. Kod gostiju Goudelock je ubacio 23 poena uz osam skokova, Victor Rudd 17 poena, a Devin Smith 12 poena uz 11 skokova.

Emporio Armani bez Krune Simona nije uspio doći do pobjede na gostovanju u Barceloni. Potpuna dominacija domaćina koje je predvodio raspoloženi Ante Tomić, nezaustavljiv u ovom susretu. Već nakon šest minuta igre domaćin je vodio 18:6 i nije dopustio gostima da se približe u nastavku susreta.

"Imali smo vrlo loš ulazak u utakmicu gdje smo napravili puno pogrešaka. Barcelona je brzo stekla prednost i lakoćom ju je održavala u nastavku. U drugom poluvremenu pokušali smo promijeniti situaciju na parketu, ali nije išlo. Nemam objašnjenje što nam se trenutno događa", kaže Jasmin Repeša.

Tomić je za 22 minute ubacio 19 poena (9/10) uz šest skokova i pet asistencija, Petteri Koponen dodao je 15 poena, a Tyrese Rice deset poena uz 11 asistencija. Kod gostiju koji su u seriji od sedam uzastopnih europskih poraza, Rakim Sanders ubacio je 27 poena, a Milan Mačvan 11.