Cibona i Zadar upisali domaće pobjede, raspad Zagreba u zadnjoj dionici

Branimir Korać • petak, 23.12.2016.

Odigrana su četiri susreta 12. kola A-1 lige košarkaša, očekivane pobjede upisali su Cibona, Zadar i Jolly dok je iznenadio VROS i to na gostovanju u Trnskom...

U najzanimljivijem susretu predbožićnog programa u A-1 ligi Cibona je u Domu Dražena Petrovića ugostila GKK Šibenik i svladala ga s 94:83. Upozoravali su iz domaćeg tabora kako Šibenčane ne smiju shvatiti olako i na kraju su se tako i postavili te rutinski slavili.

Početak nije bio dobar za Cibose, ušli su mekanije u utakmicu i gosti su to znali kazniti te doći do visoke prednosti, ali već do poluvremena situacija se okrenula i Cibona je preuzela vodstvo.

U drugom dijelu domaćin je bio bolji, brzo je stigao do dvoznamenkaste prednosti i mirno priveo susret kraju.

Predvodili su ga s po 22 poena Marin Rozić i Petar Marić (6/7 trica), a kod gostiju Miralem Halilović upisao je 30 poena dok je Ivan Siriščević dodao 21 uz osam skokova.

Zadar nije imao posebnih problema protiv Škrljeva, svladao ga je sa 74:65. Domaćin je tijekom susreta imao i 21 poen prednosti te je rutinski slavio.

U pobjedničkom sastavu Ivan Vraneš ubacio je 20 poena uz devet skokova, a Ivan Marinković dodao je 15 poena. Kod gostiju Davor Konjević bio je na 17 poena i šest skokova.

Jolly je očekivano lako izašao na kraj s Hermes Analiticom visoko slaveći sa 100:59. Od početka do kraja bio je to jednosmjeran susret, a kako se dvoboj bližio kraju, tako je i prednost Jollyja rasla.

Jozo Brkić bio je najefikasniji sa 17 poena i šest skokova, a Ivan Papac dodao je 15 poena i osam skokova. Kod poraženih Ivan Svoboda ubacio je 11 poena.

Malo iznenađenje priredio je VROS iz Osijeka koji je slavio u Trnskom kod Zagreba sa 75:69. U zadnjih deset minuta Mravi su ušli s plus osam, ali odigrali su napadački izuzetno loše, nisu ubacili nijedan poen iz igre i nakon što su izgubili četvrtinu sa 16:3, upisali su i poraz.

Domagoj Vuković nosio je goste s 27 poena i deset skokova, a Aljoša Šarac dodao je 16 poena. Kod poraženih Luka Božić ubacio je 24 poena uz 13 skokova i šest asistencija dok je Pavle Marčinković ubacio 20 poena.