Cedevita u šarenom sastavu bez šanse na Baldekinu, Šibenik potpuno nadigrao Vitamine

Petar Jenjić • utorak, 27.12.2016.

U utakmici 13. kola domaćeg košarkaškog prvenstva Šibenik je na Baldekinu bez većih poteškoća nadigrao Cedevitu rezultatom 95:81...

Nakon poraza u regionalnoj ligi od Crvene zvezde, košarkaši Cedevite došli su na vrlo teško gostovanje u Šibenik u praktički drugom sastavu. Doći tako na Baldekin znači uvelike si umanjiti šanse za pobjedu, a u to se momčad Danijela Lutza i uvjerila danas.

Šibenik je jako dobro otvorio utakmicu i poveo s 9:0, a početni je nalet domaćina pokušao sasjeći Lutz minutom odmora, ali bez prevelikog uspjeha. Prvu su dionicu Vitamini zaključili sa šest koševa zaostatka.

Anzulovićeva je momčad i u drugu četvrtinu ušla jako dobro, a u 12. minuti je ubačajem Turkyilmaza prvi put na utakmici došla na dvoznamenkastu prednost. Uspjeli su se gosti u dva navrata spustiti na pet koševa zaostatka, ali više od toga nije išlo. Šibenik je gospodario terenom, a na poluvremenu je imao lijepih +15 (45:30).

Niti u trećoj četvrtini gost nisu uspjeli smanjiti zaostatak i ozbiljnije zaprijetiti Šibenčanima. Tek su se u dva navrata spustili na 12 koševa minusa. Do kraja se susreta stanje na semaforu nije pretjerano promijenilo. Šibenik je održavao prednost i došao do nove pobjede.

Šibenik je do pobjede predvodio Ive Ivanov s 19 poena (7/9 iz igre, slobodna bacanja 5/5) i pet skokova, dok je Teo Petani dodao 18 koševa (3/3 za dva, 4/6 za tricu) i šest asistencija.

Najbolji je kod gostiju bio Filip Krušlin sa 16 koševa (6/12 iz igre, slobodna bacanja 1/2), dok su po 14 poena dodali Toni Katić (5/11 iz igre, slobodna bacanja 3/3) i Roko Rogić (4/7 iz igre, slobodna bacanja 3/4).