Zadrani nakon pobjede protiv Budućnosti šokirani u Sinju

Petar Jenjić • četvrtak, 29.12.2016.

Košarkaši Zadra razočarali su nastupom u Sinju gdje su u 13. kolu poraženi u produžetku od domaćeg Alkara s 89:83. Prije nekoliko dana svladali su u ABA ligi Budućnost, ali nisu zadržali takvu razinu igre i u ovom susretu te su ubilježili poraz...

Briljantnom predstavom i sa samo osam igrača, košarkaši Alkara apsolutno zasluženo su nadigrali Plantakovu momčad, u susretu s puno sjajnih poteza, sjajnog navijanja i nekoliko tehničkih osobni.

Vidjelo se od samog početka da to neće biti obična utakmica. Dobro su napadački otvorile obje momčadi, koševi su padali na sve strane, no nešto su uspješniji bili Sinjani, koji su nakon prve dionice imali četiri koša prednosti.

Ubacio je Alkar u brzinu više, a tricom Mirke Modrića prvi je puta otišao na dvoznamenkastu razliku. Zadar je do kraja poluvremena smanjio na pet koševa zaostatka (43:38).

S obzirom na činjenicu da je Alkar igrao samo s jednim centrom, Hrvojem Vučićem, koji je odigrao čitav susret dobro su se domaćini držali u utakmici i održavali prednost, iako su očekivano muku mučili s obrambenim skokom.

Jedna je bitka dobivena, a druga tek predstoji...

Napeto je ovih dana u Sinju, ponajviše zbog izglasavanja proračuna kojim će se na neki način odrediti sudbina kluba jer u slučaju smanjenja sredstava za sport, Alkaru predstoji istupanje iz lige, kako najavljuju iz Uprave kluba. Bitka na terenu je dobivena, ona za stolom predstoji sutra na sjednici Gradskog vijeća.

U 32. minuti, nakon trice Josipa Bobana, momčad Damira Milačića otišla je na deset koševa prednosti (67:57). Međutim, Zadar uzvraća sa serijom 12:0 i prvi puta nakon početka utakmice prelazi u vodstvo.

Teški su trenuci došli za domaćine jer su minutu i pol prije kraja gosti imali šest koševa prednosti. Joker s klupe, Martin Bilandžić, zabio je očajničku tricu s devet metara. Gosti nisu bili precizni u sljedećem napadu, a loptu je u ruke opet uzeo Bilandžić, 17 sekundi prije kraja.

Nad igračem Alkara prekršaj je napravio Marinković pa zbog prigovora dobio tehničku. Međutim, Bilandžić je zadrhtala ruka i pogodio je samo prvo od tri slobodna bacanja. Domaćini su zahvaljujući Johnsonovom polaganju došli do izjednačenja, pet sekundi prije kraja te izborili produžetak.

Domaćini su u produžetku dobili još jednog junaka. Roko Dominović ubacio je četiri vezana poena i ukrao jednu loptu. Zadar je postigao samo četiri poena u dodatnih pet minuta, a nakon tri uzastopna skoka u napadu Alkara, slavlje je među domaćinima moglo početi.

Brandon Johnson upisao je triple-double učinak, a američki je razigravač u svojoj vjerojatno posljednjoj utakmici za Alkar ubacio 27 poena (6/13 za dva, 3/9 za tricu, slobodna bacanja 6/8) i dodao 11 skokova i 13 asistencija te šest osvojenih lopti. Hrvoje Vučić dodao je 16 koševa (7/11 za dva, slobodna bacanja 2/2), a odigravši cijeli susret.

Najbolji je kod gostiju bio Ivan Marinković s 24 koša (11/20 za dva, slobodna bacanja 2/5) i sedam skokova.