Jolly slavio u zanimljivom dvoboju u Osijeku

Branimir Korać • četvrtak, 29.12.2016.

Odigrana su još četiri susreta 13. kola A-1 lige košarkaša, a najzanimljiviji susret odigran je u Osijeku gdje su Vrijednosnice tijesno poražene od Jollyja...

Košarkaši Gorice ostaju na dnu prvenstvene ljestvice nakon što su upisali i četvrti uzastopni poraz, ovaj put protiv Zagreba koji je slavio u Velikoj Gorici s 87:78. Imali su Mravi tijekom drugog poluvremena 15 poena prednosti da bi se Gorica uspjela vratiti u utakmicu i smanjiti na 72:71 točno pet minuta prije kraja susreta. Nakon toga domaćin je dobio i napad za preokret, Prgomet je promašio tricu, ali ju je zato pogodio na drugoj strani Pavle Marčinković i gosti su krenuli prema pobjedi.

Luka Božić predvodio je Zagreb s 22 poena, sedam skokova i šest asistencija, a Pavle Marčinković dodao je 19 poena. Kod poraženih Ljubo Prgomet ubacio je 17 poena (trica 5/9), a po 14 poena ubacili su Ante Mašić (sedam skokova) i Mašan Vrbica (šest asistencija).

Serija pobjeda Osječana je zaustavljena, svladao ih je Jolly u gostima sa 64:62. Šibenčani su tako stigli do 11. pobjede u 12 odigranih susreta, a Osijek je upisao tek peti poraz uz osam pobjeda.

Važnu tricu minutu i pol prije kraja ubacio je Michaelyn Scott i gosti su uspjeli zadržati vodstvo do sirene za kraj susreta.

Ivan Novačić bio je najučinkovitiji kod Jollyja s 19 poena (5/9 trica) i sedam skokova, a Šime Špralja dodao je 17 poena i pet skokova. Kod domaćina Jonathon Mines ubacio je 18 poena, a Aljoša Šarac deset uz osam asistencija.

Hermes je stigao do druge ovosezonske pobjede slaveći na svom parketu protiv Zaboka 93:86. Domaćin je ubacio 93 poena unatoč šutu za tricu 2/17, a predvodili su ga Hrvoje Garafolić s 21 poenom, Julijan Rajić dodao je 16 poena i 11 skokova, a Dino Radoš 15 poena i 11 skokova. Kod Zaboka Sven Smajlagić ubacio je 24 poena uz osam asistencija i pet skokova.

U lokalnom derbiju u Mavrincima Škrljevo je bilo bolje od Kvarnera 83:72. Vrlo dobar posao odradili su Davor Konjević i Brian Williams s po 21 poenom, a goste nije spasilo 26 poena Maura Veljačića.