Cibona poražena od Partizana, gosti nastavili seriju pobjeda

Branimir Korać • petak, 30.12.2016.

U dvoboju 16. kola ABA lige Cibona je poražena na svom parketu od Partizana 82:77. Beograđani su tijekom drugog poluvremena održavali stečenu prednost i pobjedu nisu dovodili pod znak pitanja...

Katastrofalan nastup u Baru te odlazak Ante Žižića, Ace Petrovića i Žana Marka Šiška stavili su Partizan u ulogu favorita u Domu Dražena Petrovića. Beograđani su u regionalnom natjecanju u velikom naletu, a nakon nove pobjede učvrstili su drugu poziciju.

I dok se Partizan smjestio odmah iza gradskog rivala, Cibona s ova dva posljednja poraza polako gubi korak s vodećim kvartetom, ali s obzirom na sve što se događalo u posljednje vrijeme, nije neko iznenađenje.

U ovom dvoboju kobna je bila treća četvrtina u kojoj se Partizan odvojio i više nije dovodio pobjedu pod znak pitanja. U prvih 20 minuta igralo se ravnopravno, ali u drugo poluvrijeme ipak su bolje ušli gosti predvođeni Williamom Hatcherom.

Na ulasku u drugo poluvrijeme gosti su napravili seriju 11:2, poveli su s visokih 49:38 i preuzeli potpunu kontrolu nad susretom.

Cibona je u nastavku susreta pokušavala zakomplicirati dvoboj, uspjela je smanjiti zaostatak na minus pet u završnici, ali Hatcher s linije slobodnih bacanja i Andrić iza linije 6.75 ipak osiguravaju mirniju završnicu gostima.

Pobjeda Partizana loša je vijest i za Cedevitu koja se nalazi u borbi za drugo mjesto s Beograđanima. Ona tek mora odraditi svoj susret 16. kola i to na gostovanju u Skoplju gdje joj igra samo pobjeda jer će u protivnom biti tamo gdje je i Cibona.

Najbolji kod Cibone u ovom susretu bili su Nik Slavica s 21 poenom, Emir Sulejmanović s 18 poena i Scott Reynolds s 15 poena, devet asistencija i sedam skokova.

Kod Partizana Hatcher je upisao 19 poena i šest asistencija, a Veličković 17 poena.