Katastrofa Zadrana u Beogradu, poraz od gotovo 50 koševa razlike

Branimir Korać • ponedjeljak, 02.01.2017.

Košarkaši Zadra upisali su vrlo težak poraz na gostovanju kod Crvene zvezde. Još se sjećamo onog poraza od Cedevite na početku sezone 120:62, a ovaj protiv Crvene zvezde bio je na tom tragu...

Oslabljeni Zadrani bez Vladovića i Mazalina teško su stradali na gostovanju kod prejake Crvene zvezde. Ionako velika razlika u kvaliteti ovim izostancima dobila je još veću dimenziju i gosti se nisu mogli nositi s ovako jakim protivnikom.

Sve je bilo vrlo brzo jasno, nikakve neizvjesnosti nije bilo i jedino pitanje bilo je s kolikom razlikom će domaćin slaviti i hoće li Zadar možda ponovno srušiti regionalni rekord po zaostatku. Na kraju ipak nije nadmašen taj zaostatak iz dvoboja protiv Cedevite iako je Zvezda većim dijelom drugog poluvremena imala prednost veću od 50 razlike.

Od početka susreta Zadrani su vrlo teško dolazili do poena dok je s druge strane Zvezda lakoćom probijala gostujuću obranu.

Šest minuta trebalo je domaćinu da dođe po prvi put na dvoznamenkastu prednost (17:6) i do kraja susreta više niti jednom gosti nisu bili u jednoznamenkastom zaostatku.

U završnici prve četvrtine već je bilo plus 20 za Beograđane koji su na poluvrijeme odnijeli vodstvo 67:27.

Nikakvih promjena nije bilo u drugom dijelu, sredinom treće dionice Zvezda je vodila s vrlo ružnih 85:29 i Zadar je tek u završnici susreta uspio smanjiti zaostatak nakon što je dobio zadnju dionicu s 25:17 za konačnih 113:65.

Ivan Marinković u gostujućem sastavu ubacio je 20 poena uz osam skokova, a Boris Barać dodao je 13 poena. Kod Zvezde Nate Wolters upisao je 17 poena, a Luka Mitrović 16 poena uz deset skokova.