SP 2017. - Završnica, osmina finala, 21.01.2017, 16:00 h
Norveška 34:24 Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija

Norvežani pregazili Makedonce i prvi prošli u četvrtfinale

Branimir Korać • subota, 21.01.2017.

Prvi dvoboj osmine finala Svjetskog prvenstva odigrali su Norveška i Makedonija, a susret nije donio nikakvu neizvjesnost. U drugom poluvremenu oslabljena Makedonija potpuno se raspala, nije mogla držati korak s Norvežanima i na kraju je upisala težak poraz 34:24...

NORVEŠKA - MAKEDONIJA 34:24 (12:10)

Norveška: Espen Christensen (2 obrane), Torbjorn Bergerud (10 obrana), Sander Sagosen 5/8, Joakim Hykkerud 0/1, Bjarte Myrhol 5/7, Petter Overby, Kent Robin Tonnesen 1/3, Magnus Jondal 6/6, Kristian Bjornsen 5/6, Andre Lindboe, Magnus Gullerud 3/4, Magnus Rod 1/1, Christian O'Sullivan 0/1, Eivind Tangen 6/8, Goran Johannessen 2/3, Espen Lie Hansen 0/1

Makedonija: Kiril Kolev (6 obrana), Blagojče Trajkovski (3 obrane), Stojanče Stoilov 5/6, Risto Arnaudovski, Kiril Lazarov 6/13. Vlatko Mitkov 2/3, Stefan Drogriški 1/2, Filip Taleski 1/4, Filip Mirkulovski, Velko Markoski, Nikola Markoski 3/4, Goce Georgievski 1/4, Filip Lazarov 1/3, Goce Ojleski 1/3, Marko Neloski, Žarko Peševski 3/3

Sedmerci: Norveška 2/3, Makedonija 3/3

Izgubljene lopte: Norveška 5, Makedonija 10

Isključenja: Norveška 4 minute, Makedonija 8 minuta

Nokaut fazu Svjetskog prvenstva u Francuskoj otvorili su Norveška i Makedonija, a Norvežani su na kraju slavili uvjerljivije nego što se to očekivalo s 34:24. Oslabljeni Makedonci bez pomoći Dejana Manaskova i Filipa Mirkulovskog izdržali su jedno poluvrijeme, a nakon što su počeli zaostajati u drugom dijelu, potpuno su se raspali i nisu više imali šanse.

Norveška je već u grupnoj fazi pokazala kvalitetu i ambiciju za odlazak daleko, a protiv Makedonije potvrdila je koliko je opasna.

U prvom dijelu Makedonija je još dobro igrala, bila je čvrsta, Kolev je nešto i obranio te je Červarova reprezentacija imala vodstvo osam minuta prije kraja prvog dijela s 9:8.

U završnici prvog poluvremena Norveška je ipak okrenula rezultat te na odmor odnijela prednost 12:10.

U drugom dijelu vrlo brzo situacija na parketu se posve promijenila. Makedonija je počela zaostajati, nestalo je mirnoće u igri i pokušavalo se sve češće brzopletim napadima uhvatiti zaostatak. To nije prošlo, norveška obrana bez problema zaustavljala je protivničke pokušaje i trebalo je samo deset minuta Skandinavcima da pobjegnu na 21:14.

Već tada sve je bilo jasno, nedostajalo je Makedoniji širine da bi zakomplicirala ovaj dvoboj, Norveška je ubrzo otišla i na dvoznamenkastu prednost i na kraju visoko slavila.

U konačnici dvostruko više tehničkih pogrešaka Makedonije (10:5), premalo obrana vratara (tek osam) i općenito bolji nastup Norvežana.

U četvrtfinalu Norveška čeka boljeg iz dvoboja između Mađarske i Danske.