SP 2017. - Završnica, osmina finala, 21.01.2017, 20:45 h
Rusija 26:32 Slovenija
Slovenija

Sjajno drugo poluvrijeme Slovenije za visoku pobjedu protiv Rusije

Branimir Korać • subota, 21.01.2017.

Slovenija je prošla u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pobjedom protiv Rusije 32:26. Nakon što je Rusija imala prednost na poluvremenu, Slovenija je odličnom igrom u drugom dijelu napravila preokret i mirno došla do pobjede...

RUSIJA - SLOVENIJA 26:32 (15:13)

Rusija: Vadim Bogdanov (0 obrana), Dmitrij Pavlenko (2 obrane), Viktor Kirejev (8 obrana), Dmitrij Kiseljev, Daniil Šiškarjev 5/5, Dmitrij Kovaljev 1/1, Aleksander Škurinskij, Aleksandr Černoivanov 1/1, Aleksandr Dereven 5/8, Mihail Čipurin, Gleb Kalaraš 3/4, Sergej Šelmenko 4/9, Timur Dibirov 3/4, Igor Soroka, Azat Valiulin 1/1, Dmitrij Žitnikov 3/7

Slovenija: Matevž Skok (10 obrana), Urban Lesjak (0 obrana), Blaž Blagotinšek 1/1, Nik Henigman, Gašper Marguč 5/7, Vid Kavtičnik 3/4, Blaž Janc 3/3, Jure Dolenec 4/6, Darko Cingesar 6/6, Vid Poteko 0/1, Tilen Kodrin 1/1, Matej Gaber 1/2, Marko Bezjak 2/3, Jan Grebenc 2/4, Miha Zarabec 0/1, Borut Mačkovšek 4/5

Sedmerci: Rusija 1/1, Slovenija 5/5

Isključenja: Rusija 14 minuta, Slovenija 4 minute

Izgubljene lopte: Rusija 15, Slovenija 11

Slovenija je još jedan sudionik četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Francuskoj. U osmini finala imala je za protivnika Rusiju kod koje se osjetio izostanak Pavela Atmana i Sergeja Gorboka bez kojih ta reprezentacija jednostavno nije ista.

I bez njih Rusija je imala prednost na poluvremenu zahvaljujući nekoliko odličnih obrana vratara Kirejeva, ali u drugom dijelu Slovenija je napadački bila puno mirnija, nije više promašivala takve zicere i napravila je preokret.

Na odmoru Veselin Vujović imao je što za reći svojim igračima, nekoliko čistih zicera propustili su realizirati te su na taj način proslavili ruskog vratara koji je skinuo jednu kontru i dva čista udarca sa šest metara.

Rusi su bolje otvorili susret i u prvih deset minuta stvorili su zalihu od dva pogotka da bi se Slovenija vratili i pogotkom Marguča u 16. minuti napokon povela s 9:8.

U posljednjih pet minuta prvog poluvremena Slovenija je ušla s vodstvom 13:12, ali nije uspjela to i zadržati, napravili su Rusi seriju 3:0 preko Šiškarjeva, Dibirova i Derevena te na odmor odnijeli prednost 15:13.

Sloveniji je trebalo šest minuta u drugom poluvremenu da dostigne zaostatak i dođe do vodstva, Šiškarjev je nakratko vratio Ruse poravnavši na 18:18 nakon čega Slovenija radi seriju 5:0, odlazi na 23:18 i lomi utakmicu.

Do kraja susreta Rusija je u nekoliko navrata došla na četiri gola zaostatka, ali bliže od toga nije išlo. Vujovićevi igrači bez problema održavali su prednost i izborili prolaz u četvrtfinale Svjetskog prvenstva gdje će igrati protiv pobjednika dvoboja Njemačka - Katar.

Sloveniju su do pobjede predvodili Matevž Skok s deset obrana, Darko Cingesar sa šest i Gašper Marguč s pet golova. Kod Rusije po pet golova postigli su Šiškarjev i Dereven.