Petar Jenjić • srijeda, 25.01.2017.

Odigrane su preostale dvije utakmice 19. kola Eurolige u kojem je do druge uzastopne pobjede došao Armani Milano koji je uz efikasnog Krunu Simona slavio protiv Olympiakosa 99:83, dok je Real Madrid slavio na gostovanju kod Bamberga 89:91 ubačajem Sergija Llulla u posljednjoj sekundi susreta...

Bamberg - Real Madrid 89:91

Još jednu zanimljivu i vrlo napetu utakmicu odigrao je njemački Bamberg i upisao novi poraz od Real Madrida, treći uzastopni u ovom natjecanju, kojim je došao na omjer 7-12. Real je s druge strane u odličnoj formi, ovo mu je peta uzastopna pobjeda u ovom natjecanju i sedma ukupno. Posljednji su poraz upisali još prije tri tjedna.

Gosti su nešto bolje ušli u susret, ubačajima Reyesa i Llulla, dok je Bamberg do prve prednosti došao ubačajem Mellija (8:7). Obje su momčadi bile vrlo raspoložene u šutu izvana, Miller je ubacio dvije uzastopne trice za njemački sastav, međutim u završnici prve dionice uzvratili su Llull i Fernandez i donijeli prednost Madriđanima (21:25).

Minutu odmora u drugoj četvrtini pozvali su gosti nakon 8:0 serije domaćina (36:34), ali ukazao se Carroll s 12 poena u nešto manje od četiri minute, dok je nakon trice Drapera prednost španjolske momčadi narasla na okruglih deset razlike (41:51). Do kraja poluvremena Bamberg je smanjio na 47:51.

U nastavku je susreta bilo očigledno da će utakmica do samog kraja biti vrlo napeta i "na jednu loptu". U završne je dvije minute Real ušao s poenom prednosti (83:82). Fernandez je pogodio jedno slobodno bacanje, Llull je ubacio tricu i donio pet poena prednosti svojoj momčadi, međutim u svega 43 sekunde domaćin je ubacio pet poena i poravnao rezultat na 87:87. Llull je ponovno donio Realu prednost s linije slobodnih bacanja, na isti je način uzvratio Zisis, no najbolji pojedinac španjolske momčad ubacio je floater i donio pobjedu Madriđanima.

Sergio Llull zaključio je susret s 26 poena (7/11 za dva, 2/8 za tricu, slobodna bacanja 6/7) i šest skokova, dok je Jaycee Carroll dodao 24 koša (7/10 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 1/1).

Kod domaćina je Fabien Causeur ubacio 14 poena (4/7 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 3/4). Leon Radošević zaključio je susret s 11 koševa (4/6 za dva, slobodna bacanja 3/3) i jednim skokom za 15 i pol minuta provedenih na terenu.

Armani Milano - Olympiakos 99:83

Nakon 11 kola bez slavlja košarkaši Armani Milana prošli su tjedan slavili protiv Galatasaraya i tu su pobjedu dodatno "začinili" večeras, slavljem protiv Olympiakosa. Iako je grčka momčad pobijedila u posljednjih devet od deset utakmica i jedna je od najboljih obrambenih momčadi Eurolige, Milano je iznenađujuće nadigrao bez prevelike drame u završnici i upisao šest pobjedu.

Nakon početnog ispitivanja snaga nešto je značajniju prednost stvorio Olympiakos ubačajem Papanikolaoua s linije slobodnih bacanja (6:14) u petoj minuti. Milutinov je donio i +9 gostujućem sastavu, ali su Kruno Simon i Zoran Dragić malo ublažili zaostatak pred kraj prve četvrtine (15:21).

Ubačajem Cinciarinija u 14. minuti Milano se vratio u vodstvo (27:26), imao i +7 nakon poena McLeana, ali su gosti dobrom završnicom prvog poluvremena došli do izjednačenja (41:41).

Sve do posljednjih minuta treće četvrtine utakmica je bila vrlo izjednačena. Nakon novih poena Cinciarinija Milano se vratio u vodstvo (60:59) i polako počeo dolaziti do veće razlike. Napadački vrlo raspoloženi domaćini ubacili su 41 poen u posljednjih 12 minuta na što grčka momčad nije imala odgovor i visoki je poraz u konačnici bio neizbježan. Odličnu je rolu za Milano odigrao Davide Pascolo koji je ubacio svih svojih 15 poena u ovom periodu.

Milano je do pobjede predvodio Kruno Simon koji je susret zaključio sa 16 poena (2/6 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 6/6), pet skokova i sedam asistencija za 26 i pol minuta provedenih na parketu.

Najbolji je kod gostiju bio Georgios Printezis sa 16 koševa (4/9 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 2/3).