Petar Jenjić • srijeda, 25.01.2017.

Turski dvoboj 19. kola Eurolige između Anadolu Efesa i Darušafake pripao je Perasovićevoj momčadi koja je kod kuće slavila rezultatom 93:81. Gostima nije pomogla niti sjajna utakmica Ante Žižića...

Perasovićev Anadolu Efes upisao je tek drugu pobjedu u posljednjih osam euroligaških utakmica, slavljem u turskom derbiju protiv Darušafake 93:81. Iako je rezultatski upisao relativno laganu pobjedu, Efes je razliku stekao tek u završnim minutama susreta. Ovom su pobjedom došli na omjer 9-10, dok tek jednu pobjedu više imaju njihovi večerašnji protivnici (10-9). Iako je odigrao jako dobru utakmicu, Ante Žižić je uz Brada Wanamakera bio jedini raspoložen kod Blattove momčadi, a to nije bilo dovoljno.

Domaćin je nešto bolje otvorio večerašnji susret i držao prednost na svojoj strani. Prvu je osjetniju prednost u petoj minuti donio Bryant Dunston (10:4), s tim da je sve poene Darušafake ubacio Ante Žižić. Nakon perioda utakmice u kojem se igralo poen za poen, domaćin tricama Honeycutta i Paula dolazi do prve dvoznamenkaste prednosti na utakmici (24:14), dok zaostatak ublažava Moerman na koncu prve četvrtine (25:19).

Već je u trećoj minuti nastavka Darušafaka tricom Batuka došla do izjednačenja (27:27), dok je nešto kasnije prvi put došla i do vodstva ubačajima Wanamakera s linije slobodnih bacanja. Efes je ipak u završnici serijom 10:0 vratio prednost na svoju stranu (42:38).

Tek je u nekoliko navrata u trećoj četvrtini Darušafaka uspijevala doći do prednosti i kao u završnici prvog poluvremena domaćin je u završnim minutama došao do značajnije razlike kada je sa sedam vezanih poena imao +8 (64:56). Vrlo dobrom rolom Wanamakera gosti su se držali u minimalnom zaostatku do 35. minute (73:72), no vrlo brzo su zaredali s napadačkim greškama koje je, za razliku od svojih protivnika, Efes uspio iskoristiti i riješiti pitanje pobjednika.

Brandon Paul predvodio je pobjedničku momčad s 21 poenom (7/11 iz igre, slobodna bacanja 2/2), dok je Bryant Dunston dodao 14 koševa (6/10 za dva, slobodna bacanja 2/2).

Brad Wanamaker bio je najučinkovitiji kod Darušafake s 24 koša (8/18 iz igre, slobodna bacanja 6/6), dok je odlični Ante Žižić zaključio susret sa 16 poena (6/11 za dva, slobodna bacanja 4/5), 18 skokova i jednom asistencijom.