Dario Dodić • četvrtak, 26.01.2017.

Ivica Zubac nastavlja s odličnim partijama u dresu Los Angeles Lakersa, sinoć je upisao novi double-double učinak. Dario Šarić bio je odličan u novoj pobjedi 76ersa. Kao i obično, Brooklyn Netsi su izgubili, Bojan Bogdanović ubacio je 17 poena...

Što Brooklyn Netsi mogu prokockati ne može nitko drugi. Sinoć su na domaćem parketu imali prednost od 18 koševa u posljednjoj četvrtini susreta s Miami Heatom. Izgubili su posljednju četvrtinu 38:17, Heat je došao do pobjede 109:106. Brooklynu je ovo bio 14. poraz u posljednjih 15 utakmica, nakon 45 utakmica imaju tek devet pobjeda.

Junak Heata ponovno je bio Dion Waiters. U odlučujućoj, posljednjoj četvrtini, Waiters je ubacio 14 koševa, uključujući i tricu za pobjedu sedam sekundi prije kraja, slično kao i protiv Warriorsa prije dva dana.

Waiters je susret završio s 24 poena, pet skokova i osam asistencija. Na 22 poena zaustavio se Wayne Ellington, Goran Dragić dodao je 17 koševa uz devet skokova i devet asistencija.

Brook Lopez predvodio je s 33 koša Netse, Bojan Bogdanović večer je završio sa 17 koševa (6/6 za 1, 4/8 za 2, 1/3 za 3), pet skokova, dvije asistencije, dvije ukradene lopte, u konačnici je imao +10 u +/- statistici te je i po tome bio najbolji uz Lopeza (+11).

U drugoj uzastopnoj utakmici koju su morali igrati bez ozlijeđenog Joela Embiida Philadelphia 76ersi došli su i do druge pobjede. Slavili su na gostovanju kod Milwaukee Bucksa 114:109. Bila je to ujedno njihova peta pobjeda u posljednjih šest susreta.

76ersi su na poluvremenu imali 14 koševa prednosti, zahvaljujući najboljem učinku sezone, postigli su nakon prve dvije četvrtine čak 72 koša. No, stali su u trećoj, ubacili tek 16 poena i Bucksi su šest minuta prije kraja utakmice poveli 97:96. 76ersi su ipak u ključnim trenucima zadržali prisebnost, Bucksi su napravili nekoliko bitnih pogrešaka i gosti iz Philadelphije ipak dolaze do pobjede 114:109.

Šestorica igrača 76ersa bila su dvoznamenkasta, najbolji među njima bio je Gerald Henderson s 20 poena. Odličnu večer imao je i Dario Šarić, u 21 minuti provedenoj na parketu ubacio je 17 koševa (2/2 za 1, 6/10 za 2, 1/4 za 3), od čega čak 13 u prvom poluvremenu, uz 3 skoka. 17 poena ubacio je i Ersan Ilyasova.

Najbolji kod domaćina bio je Greg Monroe s 28 koševa, Jabari Parker dodao je 20, All-Star Giannis Antetokounmpo zaustavljen je na "samo" 17 koševa i 12 skokova.

Na obljetnicu 40-godišnjice od osvajanja prvenstva 1977. godine Portland Trail Blazersi upisali su pobjedu 105:98 na domaćem parketu protiv Los Angeles Lakersa. Imali su Trail Blazersi prednost od 14 poena u trećoj četvrtini, no Lakersi se uspijevaju vratiti i dolaze do vodstva 94:91. McCollum vezanim poenima vraća prednost domaćoj momčadi i to je bilo sve od Lakersa, pobjeda je otišla na stranu Portlanda.

Inače, Trail Blazersi su obljetnicu slavili protiv Lakersa jer je u toj momčadi iz 1977. nastupao i Bill Walton, otac trenera Lakersa Lukea Waltona, koji je sa svojim momčadskim kolegama iz '77 bio na tribinama.

Ivica Zubac u kratkom se periodu prometnuo u važan kotačić rotacije Lakersa. Sinoć je u 28 minuta provedenih na parketu upisao novi double-double, 12 koševa (2/2 za 1, 5/15 za 2), deset skokova, dvije asistencije i čak tri blokade. Dok je Zubac bio na parketu Lakersi su imali prednost od 13 koševa, tek je jedan igrač Lakersa uz Zupca imao pozitivnu +/- statistiku (+1), Lou Williams.

Upravo je Williams s 31 poenom s klupe predvodio Lakerse, Jordan Clarkson ubilježio je 22 koša, također s klupe. Tek je jedan igrač početne petorke Lakersa imao dvoznamenkasti učinak, Nick Young - 15 poena.

McCollum i Lillard predvodili su Blazerse sa po 24 poena, sjajan je bio i Mason Plumlee s 19 koševa i 13 skokova.

Cleveland Cavaliersi upisali su šesti poraz u posljednjih osam utakmica. Na domaćem su parketu u produžetku poraženi od Sacramento Kingsa 116:112. Nezadovoljstvo LeBrona Jamesa sve je jače, nije tajna da traži od kluba promjene u rosteru i dovođenje nekih igrača, javno je obznanio da očekuje kvalitetnije partije svojih suigrača. Slično je rekao i sinoć nakon susreta: "Moramo igrati bolje, to je sve."

LeBron je svoj dio zadatka obavio, upisao je drugi uzastopni triple-double, 24 poena, 13 skokova i 11 asistencija. U stopu ga je pratio i sjajni Kevin Love s 21 poenom i 16 skokova, Kyrie Irving dodao je 20 koševa.

Kod gostiju je sjajan bio DeMarcus Cousins s 28 poena, 11 skokova i devet asistencija, odličnu je partiju pružio i Darren Collison s 23 koša.

Golden State Warriorsi ne gube dvije utakmice zaredom, po tome su najbolji u NBA-u s rekordom od 132 takve utakmice. Nakon što su izgubili od Heata 105:102 bilo je jasno da će u gostima kod Charlotte Hornetsa slaviti. Tako je i bilo, Warriorsi su došli do pobjede 113:103.

Kevin Durant predvodio je Warriorse s 33 poena, raspoložen je bio i Steph Curry koji je večer okončao s 28 ubačaja. 19 poena dodao je Klay Thompson.

Kemba Walker bio je najbolji u redovima Hornetsa, susret je završio s 26 poena, Nic Batum dodao je 16 poena i osam asistencija, a Michael Kidd-Gilchrist koš manje.

NBA, rezultati:
Boston - Houston 120:109 (Thomas 38 koševa/Harden 30 koševa, 12 asistencija)
Chicago - Atlanta 114:119 (Butler 40 koševa/Schroder 24 koša)
Memphis - Toronto 101:99 (Gason 42 koša/Lowry 29 koševa)
New Orleans - Oklahoma City 105:114 (Moore 18 koševa/Westbrook 27 koševa, 12 skokova, 10 asistencija)
Dallas - New York 103:95 (Barnes 23 koša/Anthony 30 koševa)
Cleveland - Sacramento 112:116p
Brooklyn - Miami 106:109
Milwaukee - Philadelphia 109:114
Charlotte - Golden State 103:113
Portland - L.A. Lakers 105:95