Luka Medić • utorak, 07.02.2017.

U utakmici 24. kola francuske Ligue 1 PSG je na svome stadionu pogotkom Lucasa u sudačkoj nadoknadi susreta slavio protiv Lillea i tako nastavio lov na vodeći Monaco, koji je svladao Montpellier u gostima...

PSG je jako, jako teško došao do bodova u susretu protiv Lillea. Pokušavali su Parižani na sve moguće načine ne bi li došli do pogotka, na kraju su uspjeli probiti Lille tek pred kraj susreta. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da Vincent Enyeama nije radio čuda i tako izluđivao Parižane i sve njihove navijače.

Od samog početka susreta PSG je bio bolja momčad i bilo je samo pitanje vremena kada će postići pogodak. Cavani se nije najbolje snalazio u gostujućem prostoru, Di Mariju nije išao nabačaj, a Lucasa i Matuidija udarci, no kada bi nešto i krenulo prema vratima tu je bio Enyeama. Branio je sve što je mogao i bio najbolji igrač svoje momčadi.

Lille je u prvom dijelu stvorio samo jednu šansu. Nakon udarca iz kuta, u šesnaestercu PSG-a najviše je skočio Beria, ali njegov udarac Areola doslovno vadi iz gola. Taj pokušaj Lillea bilo je najbliže pogotku u prvom dijelu. PSG je ostavio dobar dojam, pokušavali su, ali nešto se pitalo Enyeamu koji je najzaslužniji za rezultat 0:0.

U nastavku opet ista priča. PSG treba bodove ne bi li stisnuo Monaco i daje sve od sebe kako bi do njih došao. Cavani, Draxler, Di Maria, Lucas imali su mnoštvo prilika i poluprilika, ali i tada Enyeama, ali i gostujuća obrana, rade odličan posao i čuvaju svoju mrežu čistom.

I onda 20-ak minuta prije kraja Enyeama je kapitulirao. Di Maria je izveo ne baš savršeni slobodni udarac, obrana Lillea odbija loptu, ali samo do Cavanija koji bez poteškoća svladava Enyeamu. Tada PSG smiruje igru i više nije bio toliko opasan.

Način na koji je Lille postigao gol pomalo je komičan. PSG je imao loptu u svojoj polovici, igrači su se dodavali bez da su nogometaši Lillea vršili preveliki pritisak. Lopta je došla do vratara PSG-a Areole koji je išao driblati suparničkog igrača. Vratar Parižana malo se spetljao, izgubio je loptu i De Preville iz druge prave šanse za Lille pet minuta prije kraja susreta izjednačava rezultat.

PSG se ponovno budi, kreće na sve ili ništa. Duboko u sudačkoj nadoknadi, Cavani je uputio udarac, Enyeama kao i mnogo puta večeras brani, no lopta dolazi do Lucasa koji zakucava loptu u praznu mrežu. Gotovo svi igrači Lillea su potrčali prema pomoćnom sudcu tražeći zaleđe, no ono ipak nije dosuđeno.

PSG nastavlja lov za Monacom, ostali su na tri boda zaostatka, ali i tri boda više od trećeplasirane Nice, dok Nice ima utakmicu manje i stoga se može izjednačiti s PSG-om i ostati u utrci za naslov. Lille se nalazi na 12. mjestu sa samo pet bodova više od posljednjeplasiranog Lorienta.

U ranijem terminu Caen je teško stradao na svom travnjaku, poraženi su 0:4 od strane Bordeauxa, Ivan Santini odigrao je svih 90 minuta za domaćine. Sve je po zlu za Caen počelo u 11. minuti, kada je Rolan iskoristio pogrešku domaće obrane na centru, sjurio se u kazneni prostor Caena i poentirao za 0:1.

U 22. minuti lošim reakcijama pridružio se i domaći vratar Vercoutre kojeg je Kamano prevario za 2:0. Isti je igrač u 63. minuti lijepo zabio za 3:0, konačnih 4:0 postavio je Plašil u 90. minuti preciznim udarcem s 20 metara.

All Goals & highlights - Caen 0-4 Bordeaux... by lifefootball

Monaco je uz dosta muke slavio 2:1 u gostima kod Montpelliera. Poveli su gosti već u 16. minuti, Lemar je izveo slobodnjak s desne strane, Kamil Glik nadskočio je domaćeg vratara Jourdrena i glavom zabio za vodstvo Monaca.

Četiri minute kasnije bilo je 2:0 za Monaco, Mendy je lijepo u prostor progirao Mbappea, koji loptu u mrežu šalje Jourdrenu kroz noge. Na samom početku drugog poluvremena Montpellier se vraća u susret. S desne je strane korner izveo Boudebouz, na prvoj vratnici Hilton dolazi do lopte između čak trojice gostujućih igrača i glavom matira Danijela Subašića.

Opasno je Monaco živio u nekoliko navrata do kraja susreta, ali rezultatske promjene nije bilo, Monaco odnosi sva tri boda iz Montpelliera.