SEHA liga, 11. kolo, 08.02.2017, 20:00 h
Nexe Našice 29:27 Gorenje Velenje
Gorenje Velenje

Ante Gadža golovima u završnici odveo Nexe do pobjede protiv Gorenja

Branimir Korać • srijeda, 08.02.2017.

U dvoboju momčadi iz sredine ljestvice SEHA lige Nexe je bio bolji od Gorenja s 29:27. U neizvjesnoj završnici Ante Gadža postigao je posljednja dva pogotka i donio Našičanima pobjedu...

U Našicama neizvjesna završnica i sretan kraj za domaćina. Gorenje je prije nekoliko dana u Velenju odigralo vrlo dobru utakmicu protiv Vardara i držalo ga u neizvjesnosti do kraja, no kao i u tom dvoboju, upisalo je poraz i u Našicama.

Nexe je odigralo dobru utakmicu, iako je Gorenje došlo do poravnanja u završnici i vratilo se iz minusa u kojem je bilo većim dijelom drugog poluvremena, domaćin je ipak izdržao i završio posao.

Nakon 20 minuta nisu stvari dobro izgledale za Nexe. Gorenje je bilo bolje u početku susreta i vodilo je 10:6, ali u zadnjih deset minuta prvog dijela furioznim nastupom Nexe je napravio preokret i na odmor odnio vodstvo 14:13.

U prvih pet minuta drugog dijela igralo se gol za gol, Gorenje je u 35. minuti posljednji put bilo u egalu, nakon čega Nexe napokon stvara razliku i održava prednost sve do samog kraja.

U 59. minuti golovima Matjaža Brumena i Nike Medveda Gorenje je poravnalo na 27:27, no nakon toga Ante Gadža zabija dva pogotka i odvodi Nexe do pobjede.

Gadža je susret završio s devet postignutih golova, a po pet su dodali Vedran Zrnić i Saša Barišić-Jaman. Kod Gorenja daleko najbolji bio je Brumen s devet golova.